2019 szeptember 20 - péntek
  • :
  • :

Fél lábbal már a döntőben van a KSC-Szekszárd

2017.04.16. Hatalmas küzdelemmel és sok faulttal járó igazi rangadót hozott a KSC és a CEKK első elődöntő összecsapása. Bár a vendégek a harmadik negyed végén még felzárkóztak tíz pontra, a jobban védekező és lepattanózó Szekszárd végül magabiztos különbséggel megnyerte a találkozót.

NŐI KOSÁRLABDA NB I. RÁJÁTSZÁS ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – VBW CEKK CEGLÉD 82-58 (27-17, 19-12, 12-20, 24-9)
Szekszárd, 1200 néző. Vezette: Kapitány, Farkas, Tőzsér.
SZEKSZÁRD: STUDER Á. 12/3, Theodoreán 3, ERKIC 20/9, Bálint 4, LISEC 10. Csere: PIRSIC 12, DANIEL 11/9, Gereben 8, Mansaré 2, Studer Zs. Edző: Djokics Zseljko.
CEGLÉD: MEDGYESSY 10, Katona 6, Skorics 11, BUJDOSÓ 17/6, Serbán 2. Csere: Makszimovics 7, Kányási 3, Ruttner Zs. 2, Kobolák, Filipowicz V. Edző: Cziczás László.
Az eredmény alakulása: 4. perc: 6-7. 6. p.: 16-11. 9. p.: 26-13. 13. p.: 37-17. 18. p.: 44-25. 22. p.: 50-36. 26. p.: 56-40. 34. p.: 67-50. 39. p.: 76-56.
Kipontozódott: Gereben (34. p.), Bujdosó (39. p.).
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1-0 a Szekszárd javára.
MESTERMÉRLEG
Djokics Zseljko: – Gratulálok a csapatomnak, egy nullára vezetünk. Mindegy, hogyan és mennyivel nyertünk, köszönöm a szurkolóinknak, hogy ennyien eljöttek buzdítani bennünket. Remélem, hogy Ceglédre is sokan elkísérik a csapatot. Ha nem a szekszárdiak edzője lennék, akkor azt mondanám, hogy a ceglédiek játsszák a legjobb játékot.
Cziczás László: – A legnagyobb problémánk az volt, hogy végig futnunk kellett az eredmény után. A szekszárdiak stílusa Magyarországon egyedinek számít. Ez nekünk is szokatlan volt, a játékosaim nem tudták felvenni vele a kesztyűt. Vissza akarunk jönni harmadik meccset vívni, ez az előző körben sikerült, remélem, most is összejön.