2017 november 22 - szerda
  • :
  • :

Fontos győzelmet aratott a KSC Szekszárd a CEKK ellen

2017.11.06. Küzdelmes mérkőzésen fontos győzelmet aratott az Atomerőmű KSC Szekszárd a VBW CEKK Cegléd ellen. Bár a vendégek az utolsó negyedben többször is felzárkóztak egy pontra, a végjátékot a KSC bírta jobban, így öt mérkőzést követően továbbra is veretlenül vezeti a bajnokságot.

NŐI KOSÁRLABDA NB I. ALAPSZAKASZ, 2. FORDULÓ
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – VBW CEKK CEGLÉD 72-67 (26-16, 13-16, 15-12, 18-23)
Szekszárd, 700 néző. Vezette: Papp, Győrffy, Fodor.
SZEKSZÁRD: Studer Á. 3/3, Theodoreán, Erkic 6, Mansaré, MCCALL 19. Csere: BÁLINT 13/6, KRNJICS 12, Oblak 8/3, Gereben 11. Edző: Djokics Zseljko.
CEGLÉD: MEDGYESSY 14/3, Kányási 4, Zsovár 6/6, BUJDOSÓ 12/6, Mokango 11. Csere: Popovics 2, KATONA 13, Makszimovics 2, Lelik 3. Edző: Cziczás László.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6-2. 6. p.: 13-8. 9. p.: 24-13. 12. p.: 28-18. 16. p.: 34-20. 19. p.: 37-32. 24. p.: 43-37. 27. p.: 50-41. 32. p.: 62-50. 35. p.: 66-58. 37. p.: 66-65. 39. p.: 70-67.
Kipontozódott: –

MESTERMÉRLEG
Djokics Zseljko: – Kemény meccset játszottunk a Cegléddel. A gyenge dobószázalék ellenére is nyerni tudtunk, köszönhetően a jó csapategységnek. Győzelmünket az elmúlt szezon végén távozó Maja Scsekicsnek és Tamis Dorottyának, valamint a születésnapos Gereben Líviának ajánlanám, aki 18 éves kora ellenére már fontos láncszeme a csapatnak.
Cziczás László: – Örülök, hogy rangadóra és egylabdás meccsre tudtuk kényszeríteni a Szekszárdot. Jó volt látni, hogy ilyen katlanban, tíz pont feletti hátrányból is vissza tudtunk jönni, ami a csapat tartását mutatja.