full screen background image
Keresés
2017 május 26 - péntek
  • :
  • :
Vakok és Gyengénlátók Tolna Megyei Egyesülete

Hollós László versmondó verseny: 63 diák szavalt Szekszárdon

Hollós László versmondó verseny: 63 diák szavalt Szekszárdon

2017.02.22. Szép számban neveztek a diákok a kedden megtartott Hollós László versmondó versenyre.

A Babits Mihály Kulturális Központ több mint 25 éve szervez Tolna megye általános iskolás versmondói számára, a természet szeretetére nevelés és a környezettudatos szemlélet formálás szándékával, természetismereti versmondó versenyt. A rendezvényt 2009-ben, a Hollós Emlékév kapcsán nevezték el a világhírű szekszárdi természettudósról, mikológusról, Hollós Lászlóról.

A versenyre tetszőlegesen választott, az embert körülvevő szűkebb és tágabb természeti környezetet, az élővilág sokszínűségét, az ember és a természet kapcsolatát kifejező, a versenyző életkori sajátosságainak megfelelő nehézségű verssel, versrészlettel lehet, lehetett nevezni.

A rendezvény támogatói: Szekszárd város önkormányzata, a Mattioni Eszter Hölgy Klub Egyesület és a Szekszárdkörnyéki Foltvarró Egyesület.

Nevezésekből az idén sem volt hiány, a megye hat településéről, tizenegy általános- és középiskolából összesen 63 versenyzőt neveztek felkészítő tanáraik a meghirdetett négy korcsoportban.

A versenyzők teljesítményét szakértő zsűri értékelte, a legjobbak díjazásban részesültek, minden résztvevő emléklapot kapott.

Eredmények korcsoportonként:

I. korcsoport (1. és 2. osztályosok)
Helyezés Versenyző neve Iskola neve Felkészítő tanár
1. Görcsös Zalán Szekszárdi Baka István Általános Iskola Kocsisné Dóra Ildikó
2. Töttős Gábor Szekszárdi Dienes Valéria Általános Iskola Dr. Galiger Pártai Erika
3. Berta Levente Várdomb-Alsónána Általános Iskola Tagiskolája Csabók Szilvia
Különdíj Hanzi Krisztián Várdomb-Alsónána Általános Iskola (Várdomb) Bársonyné Kiss Mária
II. korcsoport (3. és 4. osztályosok)
Helyezés Versenyző neve Iskola neve Felkészítő tanár
1. Varga Panna Szekszárdi Baka István Általános Iskola Bodorné Ács Gabriella
2. Dicső Botond Szekszárdi Babits Mihály Általános Iskola Molnárné Csiki Erika
3. Szaka Veronika Hőgyészi Hegyhát Általálos Iskola Gyönki Tagiskolája Kurekné Weil Gabriella
Különdíj Medveczki Dóra Bella Várdomb-Alsónána Általános Iskola (Várdomb) Boros Tiborné
III. korcsoport (5. és 6. osztályosok)
Helyezés Versenyző neve Iskola neve Felkészítő tanár
1. Föglein Liza Kató Szekszárdi Garay János Általános Iskola és AMI Csizmazia Ferencné
2. Dombi Luca Szekszárdi Garay János Általános Iskola és AMI Radányi-Péri Györgyi
3. Görcsös Ákos Szekszárdi Baka István Általános Iskola Kocsisné Dóra Ildikó
Különdíj Bakonyi Lili Hőgyészi Hegyhát Általálos Iskola Gyönki Tagiskolája Berta Martina
Különdíj Borsiczky Ádám Comenius Általános Iskola Kaponya Kitti
IV. korcsoport (7. és 8. osztályosok)
Helyezés Versenyző neve Iskola neve Felkészítő tanár
1. Sili Gergő Szekszárdi Garay János Általános Iskola és AMI Csizmazia Ferencné
2. Simonics Beatrix Comenius Általános Iskola Morvainé Bíró Ildikó
3. Szűcs Sándor Mátyás Hőgyészi Hegyhát Általálos Iskola Gyönki Tagiskolája Berta Martina

Forrás: Babits Mihály Kulturális Központ. Fotó: Kovács Eleonóra. További fotók a központ Facebook oldalán – kattintson!




Címkék: Babits Mihály Kulturális Központ, elismerések, iskolások, Szekszárd, Tolna megye
Close