full screen background image
Keresés
2018 június 23 - szombat
  • :
  • :

Közel 70 diák és 45 tanár munkáját ismerte el Szekszárd a 20. jubileumi mecénás díjkiosztón

Közel 70 diák és 45 tanár munkáját ismerte el Szekszárd a 20. jubileumi mecénás díjkiosztón

2017.11.24. Közel hetven diák és negyvenöt felkészítő tanár vehette át a Mecénás Tehetséggondozó Támogatást péntek délután Szekszárdon, a Babits Mihály Kulturális Központban megtartott ünnepségen. A díjat a nemzetközi és országos versenyeken kiemelkedően teljesítő diákok és felkészítő tanáraik vehették át az önkormányzattól.

kadarka_net_sound_cuveehirdetés

A Mecénás Tehetséggondozó Támogatás díjkiosztó ünnepségén az önkormányzat azt a munkát ismeri el és köszöni meg, amit a diákok a tanulás mellett, a tanulás, a sport és a művészet terén végeztek. Azzal, hogy a diákok többlet feladatokat vállalnak, sokat tesznek annak érdekében, hogy Szekszárd hírneve, ismertsége erősödjön – mondta Ács Rezső polgármester az ünnepélyes díjátadón. Az önkormányzat célja, hogy Szekszárd neve egyet jelentsen a minőséggel, a díj pedig ebből a szempontból is fontos. Az a munka, amit a diákok ebben az évben is elvégeztek, nagyon fontos építőköve ennek a folyamatnak – emelte ki a városvezető.

Az elismerésben részesített diákokról úgy fogalmazott, hogy ők saját szabadidejüket feláldozva szerettek volna egy kicsit többet, jobbat alkotni és ezzel többet tettek le az asztalra, mint egy átlagos tanulmányi eredménnyel rendelkező diák.

Ács Rezső, Szekszárd polgármestere. Fotó: Kiss Albert – Szekszárdi Vasárnap

Hangsúlyozta, az idei díjátadó különleges alkalom, mivel a Mecénás Tehetséggondozó alapot 1996-ban hozta létre az önkormányzat. Így az idei a jubileumi, huszadik díjátadó. Hozzátette, az elmúlt két évtizedben összesen több mint háromezer diák és háromszáznál is több felkészítő tanár részsült a díjban.

Az elismerésben részesítettek magas száma azt is mutatja, hogy jó kezdeményezés volt 20 évvel ezelőtt útjára indítani a díjat, mely az abban részesítetteket folyamatosan arra ösztönzi, hogy tovább képezzék magukat – mondta a polgármester. Zárásként hozzátette, biztos benne, hogy azok, akik átvették az elismerést, az életben is hasznosítani tudják a megszerzett tudást.

Fotó: Kiss Albert – Szekszárdi Vasárnap

A Mecénás Tehetséggondozó Támogatásban idén közel hetven diák és negyvenöt felkészítő tanár részesült. Az idén jubileumi díjban részesülnek azok a felkészítő pedagógusok, edzők, akik az elmúlt 20 év alkalmával minimum 10 éven keresztül szerepeltek a díjátadón, illetve legkevesebb 20 felkészítés áll a hátuk mögött. Az elismeréseket Ács Rezső polgármester és Csillagné Szánthó Polixéna, a közgyűlés humán bizottságának elnöke adta át.

Az ünnepi műsoron közreműködtek a Pécsi Tudományegyetem Illyés Gyula Gyakorlóiskola, Alapfokú Művészeti Iskola Táncművészeti Tagozatának növendékei (a fenti képen),  Koch Benjamin, a Dienes Valéria Általános Iskola tanulója, illetve a Garay János Gimnázium tanulói, Kovács Fanni és Huszárik Márton.

A vezetőképen a jubileumi díjban részesül felkészítő tanárok. Fotó: Kiss Albert – Szekszárdi Vasárnap

Az ünnepségről készült képgalériát a díjazottak listája alatt találja – görgessen lejjebb!

A díjazottak listája:

Szekszárdi Garay János Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola

A díjazottak felkészítője Csizmazia Ferencné:
„Regősök Húrján” Országos Vers és Prózamondó Verseny Ferger Viktória Hanna 1. helyezés /

arany minősítés

Ranga Simon Péter 1. helyezés /

arany minősítés

Sili Gergő 1. helyezés/ arany minősítés
„Fedorka – SosemVolt” Országos Versmondó Verseny Ferger Viktória Hanna arany minősítés
Sili Gergő arany minősítés
Frei Márton arany minősítés
Kovács Fruzsina arany minősítés

Szekszárdi Babits Mihály Általános Iskola 

Dicső Botond       Fedorka Országos Versmondó Verseny arany minősítés
Juhász Márton Hermann Ottó Természetismereti Verseny 3. helyezés
Botond felkészítője: Molnárné Csiki Erika; Márton felkészítője Ráczné Kovács Erika.
Sándor Máté           Országos Diákolimpia Judó 1. helyezés
Sárosdi Ákos           Országos Diákolimpia Judó 2. helyezés
Rácz Petra felkészítésével:
Bánki Dávid Ede Országos Diákolimpia Taekwondo 2. helyezés
Kiss Zsombor Országos Diákolimpia Kerékpár 3. helyezés
Felkészítője: Steig Gábor
Az intézmény kosárlabda csapata a B33 Országos Streetball Diákolimpián 2. helyezést ért el. A csapat tagjai: Marsai Dóra, Andi Hanna Emma, Holcz Rebeka, Szőke Cintia Fanni, Renczes Rebeka. Felkészítőjük: Harsányi Mária.

Szekszárdi Baka István Általános Iskola

Bacsó Bence         MOZAIK Országos Tanulmányi Verseny biológia tantárgy 1. helyezés
13. Neumann János Nemzetközi Tehetségkutató Programtermék Versenyen web kategória 1. helyezés
Bencét a MOZAIK versenyre Szoboszali Edit, a Programtermék versenyre pedig Ábrahám Béla készítette fel.
Zádori Zalán   Kerékpáros diákolimpia mezőnyverseny 3. helyezés
Kerékpáros diákolimpia összetett verseny 3. helyezés

Szekszárdi Dienes Valéria Általános Iskola

Angyal Réka Országos Általános Iskolai Történelem Verseny 1. helyezés
Molnár Eszter Viktória 4. helyezés
Felkészítőjük: Illésné Gesztesi Piroska
Doszpod Sarolta Bendegúz Tudásbajnok anyanyelv tantárgy 2. helyezés
MOZAIK Tanulmányi Verseny matematika tantárgy 3. helyezés
Hamar Eszter MOZAIK Tanulmányi Verseny anyanyelv tantárgy 3. helyezés
TITOK Arany János Országos Anyanyelvi Verseny 2. helyezés
MOZAIK Tanulmányi Verseny német tantárgy 2. helyezés
Saroltát a Bendegúz Tudásbajnokságra, Esztert a MOZAIK és TITOK anyanyelvi versenyre Klézli Mária készítette fel. Saroltát a MOZAIK versenyre Stella Éva, Esztert pedig a MOZAIK német nyelvű kategóriára Prischetzkyné Márkus Emőke készítette fel.
Trapp Margaréta MOZAIK Tanulmányi Verseny német haladó tantárgy 2. helyezés
Dani Nándor 3. helyezés
A diákok felkészítője:: Puskás Andrea
Koch Benjamin Levente Országos Német Nemzetiségi Vers és Prózamondó Verseny 2. helyezés
Felkészítője: Vargáné Rónai Éva
Mayer Virág MOZAIK Tanulmányi Verseny biológia tantárgy 2. helyezés
Felkészítője: Losonczyné Csuprik Erika
Főglei Liza Kató Országos Német Szépkiejtési Verseny 3. helyezés
„Regősök Húrján” Országos Vers és Prózamondó Verseny arany minősítés
Fedorka VersNap Országos Versmondó Verseny
Lizát a versmondó versenyekre Csizmazia Ferencné, a német szépkiejtési versenyre pedig Scherer Tamás készítette fel. A tanár úr atlétika sportágban is segítette a diákokat:
Péceli Tamás Országos Diákolimpia magasugrás 1. helyezés
Országos Diákolimpia távolugrás

3/A korcsoport

2. helyezés
Országos Diákolimpia Kerékpár időfutam Verseny Mészáros Bence 2. helyezés
Bán Benedek
Péter Patrícia Jázmin
Mezőnyverseny Mészáros Bence 3. helyezés
Bán Benedek 2. helyezés
Péter Patrícia Jázmin
Összetett Verseny Mészáros Bence 2. helyezés
Bán Benedek
Péter Patrícia Jázmin
Szepesi József vezető edző felkészítésével az alábbi diákok értek el szép eredményeket:
Hilbert József Országos Diákolimpia Judó 2. helyezés
Metzger Botond 3. helyezés
Szepesi József felkészítette a már díjazott Sándor Mátét és Sárosdi Ákost is.
B33 Kosárlabda Csapat: B33 Kosárlabda Diákolimpia 1. helyezés
Angyal Réka
Miklós Melinda
Pljesovszky Flóra
Régi Melánia
A csapat felkészítője Stierné Jankovics Mária.

Szent József Iskolaközpont

Nagy Eszter Anna Fedorka Országos Versmondó Verseny arany minősítés
Felkészítője: Vadóc Eszter

PTE IGY Gyakorlóiskola, AMI és Gyakorlóóvóda 

Lábas Flóra Bendegúz Tudásbajnokság országos fordulója környezetismeret tantárgy 2. helyezés
Felkészítője: Kovács Erzsébet
Móga Martin Országos Diákolimpia Judo 1.helyezés
Felkészítője: Szepesi Dávid
Buri Petra Zsuzsanna Országos Egyéni Diák Sakkolimpia LII értékszámos kategória 3.helyezés
Felkészítője: Molnár Béla
Tanács Janka Boglárka Országos Diákolimpia Kerékpár mezőnyverseny 1. helyezés
időfutam verseny
összetett verseny
Felkészítője Schneider Gábor. Schneider Gábor felkészítette a már díjazott Bán Benedeket, Péter Patrícia Jázmint.
Az intézmény fiú labdarúgó csapata az Országos Diákolimpián 3. helyezést ért el. A csapat tagjai: Benedek Barnabás, Budai Gergő, Csapó András, Huber Máté, Juhász Ákos, Kiss Boldizsár, Máté Csaba, Szabó Márton, Takács Dávid, Valkai Vajk. Felkészítőjük: Ruff Dániel. 
A Táncművészeti Tagozat növendékeinek díjátadása következik:
Wágner Hanna XXVI. Országos Ifjúsági Táncművészeti Fesztivál Torn című koreográfia kortárstánc szóló tánc kategória Torn című koreográfia kortárstánc szóló tánc kategória 3. helyezés
Magyar Látványsport Szövetség EB Országos Bajnokság 2. helyezés
Magyar Látványsport Szövetség EB Európa Bajnokság 3. helyezés
Endrődi Gabriella Eliza Magyar Látványsport Szövetség EB Országos Bajnokság és Európa Bajnokság Waves című koreográfia moderntánc duett kategória  

 

3. helyezés

1.      VII. Szolnoki Országos Táncművészeti Fesztivál és Koreográfus Verseny

–          1. évfolyam – Tavasz című koreográfia modern tánc kategória– 1.helyezés

(Aradi Zsóka, Aranyi Panna, Csontos Blanka, Csötönyi Réka, Jaszanovits Szonja, Lóczi Panka, Nagy Eszter, Ninaj Gentiana, Mészáros Nóra, Petris Blanka, Petris Janka, Szabó Eliza, Szebellédi Luca, Szollár Beatrix) Felkészítő: Valkainé Daczó Eszter

–          3. évfolyam:

·         Tokeepup koreográfia kortárstánc kategória – 1. helyezés

(Csontos Alina,  Kaltenecker Lili, Katona Dóra, Kölliker Laura, Száraz Luca, Vörös Hanna Fédra) Felkészítő: Valkai Csaba Csanád

–          6-7. évfolyam:

·         Darvak című koreográfia mozdulatművészet kategória – 1. helyezés

·         Smoll című koreográfia kortárstánc kategória – 2. helyezés

(Kiss Krisztina, Mester Zsófia, Lovasi Eszter, Orbán Lili, Tamás Réka, Törjék Virág, Endeli Réka, Flóris Viktória, Korsós Anna Nóra, Mancsi Panna, Száraz Hanna) Felkészítő: Valkai Csaba Csanád

–          8-9. évfolyam:

·         Try című koreográfia moderntánc kategória – 1. helyezés

( Ábrahám Bereniké, Brandt Tímea, Czövek Sára Anna, Csányi Fruzsina, Janó Dézi, Potyondi Dorina, Sági Dóra) Felkészítő: Valkainé Daczó Eszter)

–          10. évfolyam és együttes:

·         Menedék című koreográfia moderntánc kategória – 3. helyezés, Felkészítő: Valkainé Daczó Eszter

·         Staystill című koreográfia kortárstánc kategória – 3.helyezés

Felkészítő: Valkai Csaba Csanád

(Növendékek: Füredi Fanni, Bakos Dominika, Rang Petra, Wágner Hanna, Endrődi Eliza, Rikkert Zita, Szabó Emese Róza, Kiss Zsuzsanna)

2.      XV. Országos Berczik Sára Emlékverseny

–          3. évfolyam – Letit go című koreográfia jazztánc kategória – 2.helyezés

Felkészítő: Valkainé Daczó Eszter

–          6-7. évfolyam – Darvak című koreográfia mozdulatművészet kategória – 1. helyezés

Felkészítő: Valkainé Daczó Eszter

–          10. évfolyam és együttes – Le fleur de Mal című koreográfia mozdulatművészet kategória – 2. helyezés

Felkészítő: Táborfi-Rónai Nóra

3.      XXVI. Országos Junior Táncművészeti Fesztivál

–          6. évfolyam – People című koreográfia moderntánc kategória– 3. helyezés

Felkészítő: Valkainé Daczó Eszter

–          7. évfolyam – Álmok kertje című koreográfia, mozdulatművészet kategória – 3. helyezés

Felkészítő: Táborfi-Rónai Nóra

–          8-9. évfolyam – Try című koreográfia, moderntánc kategória – 3. helyezés

Felkészítő: Valkainé Daczó Eszter

–          10. évfolyam – Staystill, és a Menedék című koreográfia kortárstánc és moderntánc kategória – 3. helyezés

Felkészítő: Valkainé Daczó Eszter, Valkai Csaba Csanád

4.      Magyar Látványtánc Sportszövetség EB

–          6-7. évfolyam

·         Darvak című koreográfia mozdulatművészet kategória

ü  Országos Bajnokság – 2. helyezés

ü  Európa Bajnokság – 1. helyezés

–          10. évfolyam és együttes:

·         Menedék című koreográfia moderntánc kategória

ü  Országos Bajnokság – 3. helyezés

ü  Európa Bajnokság – 3. helyezés

·         Elmúlik című koreográfia mozdulatművészet kategória

ü  Országos Bajnokság – 1. helyezés

ü  Európa Bajnokság – 1. helyezés

·         Staystill című koreográfia kortárstánc kategória

ü  Országos Bajnokság – 3. helyezés

Tóth Flóra XX. Regősök Húrján Országos Vers és prózamondó gála arany minősítés
Korsós Gergő X. Az én Pannóniám Kárpát – medencei középiskolai vers- és prózamondó Verseny arany minősítés
Bomba Soma Ákos arany minősítés
Fritz Szabolcs Szép Magyar Beszéd Verseny arany minősítés
Oláh Péter György SoseVolt Versnap arany minősítés
 
„KATÓKA” kisegyüttes Tiszán innen Dunán túl Népdaléneklési Verseny arany minősítés
Tóth Flóra
Kasza Dóra
Kovács Fanni
Felkészítőjük: Dr. Ságodi Ibolya
Csizmazia Dóra XX. „Regösök Húrján” Országos vers és prózamondó gála arany minősítés
X. Az én Pannóniám Kárpát – medencei középiskolai vers- és prózamondó Verseny arany minősítés
Dóra felkészítője Csizmazia Ferencné.
Verebi Máté Pécsi Hyperión: Tanulmányi verseny a görög-római kultúrától „Blog az antik Rómában” kategória 1.helyezés
Énekes Dávid       Horváth István Károly Országos Ókortudományi és Latin Nyelvi Verseny 3. helyezés
Felkészítő: Dr. Gesztesi Enikő
Kovács Kristóf     Savária Országos Történelem Tanulmányi Verseny 1.helyezés
Felkészítő: Werner István
Pongrácz Edina Sára         Ordas Lajos Országos Retorikaverseny magiszter kategória 3. helyezés
Felkészítő: Kiss Hedvig
Tóth Csongor Murád      OKTV Országos Döntő történelem tantárgy 1.helyezés
Felkészítő: Nagy László
Keresztes László      LV. Szőkefalvi Nagy Gyula Matematika Emlékverseny 3. helyezés
SZTE Bolyai Intézetének Pályázata Matematika 2. helyezés
László felkészítője: Straubingerné Kemler Anikó
Huszárik Márton V. Aranypergő Aranyláb Országos Szólótánc Fesztivál IV. korcsoportot 1. helyezés
Máté István      Pécsi Hyperión: Tanulmány verseny a görög-római kultúrától „Blog az antik Rómában” kategória 3. helyezés
A két tanuló felkészítője: Huszárikné Böröcz Zsófia
„Ordo Cognitio” csapat Lázár Ervin Országos Anyanyelvi Verseny 2. helyezés
Máté István
Patonai Kitti
Vajda Ákos
Felkészítő: Bechtel Helmut Herman
Szőts Gábor edző felkészítésével a következő diákok az alábbi eredményeket érték el:
Szőts Bence Ábel Grappling Diákolimpia No Gi Ifjúsági 2 kategória (60 kg) 2. helyezés
Janicska Balázs (75 kg) 3. helyezés
Pálma Gellért (80 kg) 2. helyezés
Takács Bendegúz (90 kg) 1.helyezés
Mohácsi András (+95 kg) 1.helyezés
Rikert Zita Alpesi sí diákolimpia VI. korcsoport 2.helyezés
 
Felkészítő: Posta Endre

 Szekszárdi Szakképzési Centrum Bezerédj István Szakképző Iskolájának Oikos Falók csapata

A csapat felkészítője: Balogh Attila.
Dobosi Kíra Nagymenő Országos Verseny 2. helyezés
Kajári Kata
Kiss Bernadett
Lendvai Dorina
Rákos Krisztina
Ruff Nikolett
Stantic Marina
Verbászi Réka Emese

 Szekszárdi I. Béla Gimnázium Kollégium és Általános Iskola

Hamdi Fatma Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny Angol nyelv 3.helyezés
Felkészítője: Kosóczkiné Raile Katalin
Rappay Bence Zsolt X. Országos Középiskolai Földtudományi Diákkonferencia 1.helyezés
XV. kutdiák tudományos esszéverseny
TUDOK Országos döntő 2.helyezés
X.kutdiák tudományos poszterverseny
Felkészítője: Barocsai Zoltán
Ádám Alexa Diákolimpia Kajak-Kenu  K1 200 m és 500 m 2.helyezés
Felkészítője: Barina József
Szemerei Levente Diákolimpia atlétika 1500 m és 3000 m futás 1.helyezés
Felkészítője: Szőke Gergő
Istlstekker Zsolt Kerékpáros Diákolimpia mezőnyverseny 1.helyezés
összetett verseny 2.helyezés
időfutam verseny 3.helyezés
 Zsolt felkészítője Rusovszki Gábor. Rusovszki Gábor felkészítette a már díjazott Mészáros Bencét.

Jubileumi díjban részesülnek azok a felkészítő pedagógusok, edzők, akik az elmúlt 20 év alkalmával minimum 10 éven keresztül szerepeltek a díjátadón, illetve legkevesebb 20 felkészítés áll a hátuk mögött. 

1. Klézli Mária  

Szekszárdi Dienes Valéria Általános Iskola

2. Pricshetzkyné Márkus Emőke
3. Illésné Gesztesi Piroska
4. Zalakovicsné Kovács Klára
5. Scherer Tamás Szekszárdi Dienes Valéria Általános Iskola, Szd-i Sportközpont Atlétikai Szakosztálya
6. Ábrahám Béla  

Szekszárdi Baka István Általános Iskola

7. Szoboszlai Edit
8. Szabó Noémi  

Szekszárdi Babits Mihály Általános Iskola

9. Molnárné Csiki Erika
10. Valkainé Daczó Eszter PTE IGYK Gyakorló Általános Iskola Művészeti tagozat
11. Valkai Csaba Csanád
12. Csizmazia Ferencné Szekszárdi Garay János Általános Iskola
13. Báló Marianna Szekszárdi Garay János Gimnázium
14. Dr. Gesztesi Enikő
15. Naszladi Judit Szekszárdi Garay János Gimnázium, legtöbb felkészítése a Szekszárdi Babits Mihály Általános iskolai növendékei közül került ki.
16. Németh Gyula Atlétikai Club Szekszárd
17. Steig Gábor Szekszárdi Kerékpáros Sportegyesület
18. Szepesi József OLC Trans Gemenc Judo Club
19. Jámborné Inger Nikoletta  

Szekszárdi Kajak-Kenu Sportegyesület

20. Jámbor Attila
21. Schneider Gábor Szekszárdi Szabadidős Kerékpáros Egyesület

Fotó: Kiss Albert – Szekszárdi Vasárnap

 




Read previous post:
Close