2017 november 18 - szombat
  • :
  • :

Studer Ágnes bemutatkozott a válogatottban

2017.11.13. Magyarország 70-73-as litvániai győzelemmel kezdte a női kosárlabda Európa-bajnokság selejtezőkörét. A KSC-t Studer Ágnes képviselte, aki első válogatott mérkőzésén 22 perc alatt 6 pontot, 6 lepattanót, 2 gólpasszt és 2 labdaszerzést ért el.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG SELEJTEZŐKÖR, 1. FORDULÓ
LITVÁNIA – MAGYARORSZÁG 70-73 (16-19, 22-18, 19-15, 13-21)
Kédainiai. Vezette: Csernova (orosz), Szirica (fehérorosz), Williams (brit).
LITVÁNIA: OKOCKYTÉ 12/6, Nacickiaté 12/6, Kvederaviciuté 2, SULCIUTÉ 12/3, PETRONYTÉ 19/3. Csere: Labuckiené 5, Grigalauskyté 7/3, Solopova, Galabyté, Juskaité, Saurazaité 1. Szövetségi kapitány: Mantas Sernius.
MAGYARORSZÁG: Medgyessy 3, Raksányi 7/3, Simon Zs. 7/3, KRIVACSEVICS 14/3, GOREE 21. Csere: Varga Zs. 2, Dubei 2, Határ, STUDER Á. 6/3, KATONA 6, Zele 5/3. Szövetségi kapitány: Székely Norbert.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3-10. 7. p.: 11-12. 9. p.: 13-17. 14. p.: 25-19. 17. p.: 30-32. 24. p.: 46-37. 26. p.: 48-45. 29. p.: 55-48. 34. p.: 59-63. 38. p.: 66-67.
Kipontozódott: Határ (28. p.).

MESTERMÉRLEG
Mantas Sernius: – A magyar csapat a mérkőzés legfontosabb szakaszában nagyon agresszív védekezést mutatott be, ekkor hibákra kényszerített minket, támadásban pedig könnyű kosarakat szerzett. Rengeteget hibáztunk az utolsó negyedben, egyértelmű, ez egy ilyen mérkőzésen nem fér bele.
Székely Norbert: – Szeretném azzal kezdeni, hogy a stáb rengeteget tett ezért a sikerért, illetve a csapat minden egyes tagja, aki pályára lépett. Sok mindent nem tudtunk végrehajtani a pályán, amit elterveztünk és mégis sokkal többet kaptam vissza a lányoktól, mint amire számíthattunk. Ez nemcsak egy sima győzelem, hanem nyugodtan kijelenthető, hogy bravúr volt.

Forrás: kscszekszard.hu. Videó, fotó: FIBA