full screen background image
Keresés
2017 szeptember 24 - vasárnap
  • :
  • :

Átadták a Szekszárd Edzője, a Szekszárd Sportolója és a Szekszárd Büszkesége díjakat

Átadták a Szekszárd Edzője, a Szekszárd Sportolója és a Szekszárd Büszkesége díjakat

2016.12.08. Szepesi József vehette át a hagyományteremtő jelleggel átadott Szekszárd Edzője díjat, míg a Szekszárd Sportolója 2016. díjat Nagy Viktória és Korsós Zsófia kapta megosztva. Emellett rengetegen vehették át munkájuk elismeréseként a „Szekszárd Büszkesége 2016.” díjat a város önkormányzatától szerda délután a Piac téren, a Placcon.

Szinte teljesen megtelt a Placc közösségi tér szerda délután a „Szekszárd Büszkeség” díjkiosztóján, ahol Ács Rezső polgármester köszöntötte a megjelenteket. Mint azt a városvezető elmondta, a megjelentek magas számából is látszik, hogy Szekszárdon rengeteg tehetséges diák él, dolgozik és sportol. Hozzátette, jó ötlet volt 2015-ben megalapítani a „Szekszárd Büszkesége” elismerő címet.

Ez a díj sokkal szélesebb körű lehetőséget teremt a gyermekek és felkészítőik munkájának, eredményeinek elismerésére, mint a – nemrég átadott – Mecénás támogatás – tudatta Ács Rezső. A „Szekszárd Büszkesége” díjat nemcsak tanulmányi versenyeken és diákolimpiákon jól szereplő tanulók kaphatják meg, hanem minden olyan magyarországi, külföldi eseményen szereplő szekszárdi, akik nagyszerű eredményt értek el. Sikerekből pedig szerencsére az idén is bőven akadt, hiszen világbajnokot is ünnepelhettünk – hangsúlyozta a polgármester.

Ács Rezső kiemelte, a díj nem jár automatikusan, hanem arra pályázni kell. Ezért arra kérte a jelenlévőket, hogy biztassák pályázásra jó eredményt elérő társaikat is.

Rengetegen vettek részt az ünnepélyes átadón. Fotó: Kiss Albert – Szekszárdi Vasárnap

Ez a köszönet, melyet a város kinyilvánít, amellett, hogy elismerése a munkának, tehetségnek és szorgalomnak, melynek eredményeként a díjazottak elérték eredményeiket, egyben felhívás is arra, hogy ezeket az eredményeket továbbra is fenntartsák. Megéri plusz teljesítményt nyújtani, mert a város figyeli és elismeri a kimagasló eredményeket – fogalmazott a polgármester.

Mint azt Ács Rezső elmondta, az egyéni eredmények alapján 198-an, a csapatokkal együtt több mint 300-an vehetnek át elismerést. Az idén először, hagyományteremtő szándékkal adják át a Szekszárd Edzője és a Szekszárd Sportolója díjat – tette hozzá.

A Szekszárd Edzője díj adományozható annak a szekszárdi székhelyű sportegyesületben foglalkoztatott edzőnek, akinek növendéke a tárgyévben az adott szakszövetség által jegyzett elismert nemzetközi világ, vagy európai versenyen a tárgyévben kiemelkedő helyezést ért el egyéni, vagy csapatsportágban. Emellett adományozható annak az edzőnek, akinek növendéke az adott szakszövetség által jegyzett és elismert országos versenyen a tárgyévben 1-3 helyezést ért el egyéni, vagy csapat sportágban, ezáltal hozzájárulva a város országos, vagy nemzetközi hírének növeléséhez.

Ács Rezső (b) adta át a díjat Szepesi Józsefnek. Fotó: Kiss Albert – Szekszárdi Vasárnap

A Szekszárd Edzője 2016. címet Szepesi József, az OLC Trans Gemenc Judo Klub Egyesület edzője vehette át Ács Rezső polgármestertől.

A Szekszárd Sportolója díj adományozható annak a szekszárdi székhelyű sportegyesületben igazolt sportolónak, aki a tárgyévben az adott szakszövetség által jegyzett elismert nemzetközi világ, vagy európai versenyen a tárgyévben kiemelkedő helyezést ért el egyéni, vagy csapatsportágban. Emellett adományozható annak, aki az adott szakszövetség által jegyzett és elismert országos versenyen a tárgyévben 1-3 helyezést ért el egyéni, vagy csapat sportágban, ezáltal hozzájárulva a város országos, vagy nemzetközi hírének növeléséhez.

A Szekszárd Sportolója 2016. címet a Szekszárdi Kajak Kenu Sportegyesület két versenyzője, Nagy Viktória és Korsós Zsófia kapta (a vezető képen) megosztva. Mint azt korábban megírtuk, szeptemberben rendezték meg Németországban, Brandenburgban a maratoni kajak-kenu világbajnokságot, ahol Korsós Zsófia és Nagy Viktória az ifjúsági leány párosok mezőnyében, K–2-ben (19 km) világbajnok lett.

Az ünnepélyes átadón közreműködött a Szekszárdi Mozgásművészeti Stúdió Közhasznú Egyesület, illetve Csizmazia Dóra, a Szekszárdi Kajak-Kenu Sportegyesület versenyzője.

A „Szekszárd Büszkesége 2016.” díjazottak listáját lejebb találja!

A vezető képen: Nagy Viktória és Korsós Zsófia, a Szekszárdi Kajak Kenu Sportegyesület versenyzői vehették át a Szekszárd Sportolója 2016. díjat. Fotó: Kiss Albert – Szekszárdi Vasárnap. További képek a lap Facebook oldalán – kattintson!

 

„Szekszárd Büszkesége 2016.” elismerő díjak

 

Alisca Nyilai Íjász Egyesület

Az egyesület elnöke Piros László
HDH-IAA Történelmi Országos Bajnokság Barta Nikolett gyerek modern anyagú történelmi íj kategória

 

1.
2.
Barta Viktória 1.
2.
HDH-IAA Történelmi Európa Bajnokság Varga Alexandra felnőtt pusztai íj kategória 3.
IFAA Terem Országos Bajnokság Barta Nikolett ifjúsági vadász reflex íj kategória 1.
Varga Alexandra felnőtt horse bow kategória 2.
Történelmi Országos Bajnokság Barta Nikolett PB-HB gyerek kategória 1.
Németh Réka 2.
Stantic Tamás PB-HB ifjúsági kategória 2.
Szedmák Fanni 3.
Történelmi Világbajnokság Barta Nikolett PB-HB gyerek 1.
Barta Viktória 2.
Pályaíjász Országos Bajnokság Barta Nikolett kadet vadász reflex íj kategória 1.
Bence Gábor CU kadet 1.
Szepesi Márk PB-HB gyerek kategória 1.
3D Világbajnokság Barta Nikolett PB-HB gyerek kategória 1.
BartaViktória 2.
A versenyzők felkészítői: Domonkos Erzsébet, Barta István, Bencze János, Horváth Tamás, Müller György, Boros Zoltán

 

Dynamic Triatlon Club

Az egyesület elnökée Szélné Bajor Ágnes
X. Káptalantóti Rövidtávú Duatlon Országos Bajnokság Balázs Tibor Középtáv 2.
id. Czencz Péter Középtáv 3.
Dr. Schranz Róbert Középtáv 3.
XXXII. Sportolna Amatőr Kupa id. Czencz Péter Sprint 1.
Dr. Schranz Róbert Sprint 3.
Klem Zsolt Sprint 3.
Módos László Sprint 1.
XXXII. Vasi Vasember id. Czencz Péter Rövidtáv 1.
Módos László Rövidtáv 1.
Rövidtávú Triatlon Országos Bajnokság id. Czencz Péter Középtáv 1.
II. BÚI Duatlon Dr. Schranz Róbert Sprint 1.
Tereptriatlon Országos Bajnokság Klem Zsolt Sprint 2.
6. Szálka Kupa Módos László Ironman 70.3 abszolút 1.
Aquatlon Országos Bajnokság Arató Gabriella Sprint 1.

 

Tolnai Tájak Íjász Egyesület

Az egyesület elnöke Alexandra Manea
3D Terem Európa Bajnokság, Budapest Ifj. Szaka Gyula kadet CU 3.
Huszár Háhner Erika felnőtt női CU 3.
Kerner Bálint junior CU 1.
Szaka Zsombor mini CU 1.
Terepíjász Országos Bajnokság, Gödöllő Ifj. Szaka Gyula kadet CU 2.
Szaka Zsombor serdülő CU 1.
Terem Országos Bajnokság, Kecskemét Nagy Nikolett ifjúsági olimpiai íj 1.
HDH-IAA 3D Íjász Világbajnokság, Sopron Ifj. Szaka Gyula csigás íj, kadet 2.
Huszár-Háhner Erika női csigás íjászat 3.
Kerner Bálint csigás, kadet 3.
Kovács Adél csigás, serdülő 3.
Kovács Gábor Zsigmond férfi olimpiai íj 1.
Szaka Zsombor csigás íj, gyerek 3.
HDH-IAA 3D Terem Európa Bajnokság, Budapest Kovács Gábor Zsigmond felnőtt férfi olimpiai íj 3.
A versenyzők felkészítői: Szaka Gyula, Huszár Zoltán, Nagy Attila, Alexandra Manea

 

Szekszárdi Mozgásművészeti Stúdió közhasznú Egyesület

Az egyesület elnöke és művészeti vezetője Huszár Krisztina
X. Garay-Kupa Országos Tánciskolás és Formációs Minősítő Verseny Gyermek csoport 2 darab 3.
1 darab 2.
Junior Csoport 2 darab 3.
Ifjúsági A Csoport 2 darab 1.
Ifjúsági B Csoport 1 darab 1.
1 darab 2.
1 darab 3.
Felnőtt Csoport 1 darab 1.
1 darab 3.

 

Fáklya Sportegyesület

Az egyesület elnöke Márton István
Integrált Asztalitenisz Verseny Szekszárd/Tavasz Sebestyén András férfi egyéni 2.
Pelczer Ferenc férfi egyéni 1.
Wittinger Jánosné nő egyéni 1.
Integrált Asztalitenisz Verseny Szekszárd/Ősz Fritschi  Mária 1.
Pető Gyula férfi egyéni 3.
Balaskó Béla 2.
Sió-Trans Kupa Integrált Asztalitenisz Verseny Wittinger Jánosné női egyéni 3.
Tóth András férfi amatőr 2.
Lugos Kupa Románia Fábián Márton férfi csapat 3.
Sebestyén András férfi csapat 2.
férfi egyéni 2.
férfi páros 1.
RRR Kupa Szeged Sebestyén András férfi páros 3.

 

Fehérlófia Sportegyesület

Az egyesület elnöke és edzője, Bernáth Zsolt
Tájfutó Maraton Megyeri Orsolya Zaza N18A kategória 2.
Péri Gergő Gábor F18A kategória 2.
Magyar Egyetemi – Főiskolai Országos Tájékozódási Futó Bajnokság Ratinland Zsófia váltó 2.
Hosszútávú Országos Bajnokság Jámbor Zsigmond F14 3.
Eger Nagydíj

 

Gemenc Hőlégballon Sportegyesület

Az egyesület elnökének Szigeti Júliának a 2016. évben végzett munkájáért gratulálunk és további jó munkát kívánunk.
Keresztes László Magyar Nemzeti Bajnokság 3.

 

Hikari Aikido Sportegyesület

Az egyesület elnöke és edzője, Szőts Gábor
Combat Wrestling Országos Bajnokság Kiss Keve 2009-2010. 25 kg 1.
Lengyel Panna 2007-2008. 30 kg 2.
Báló Bertalan 2005-2006. 40 kg 2.
Kőváry – Szőts Jónás 1.
Gayer Benedek 35 kg 3.
Takács Botond 2.
Grosch Levente 2004-2005. 35 kg 2.
Horgos Bendegúz 2004. 50 kg 2.
Földesi Bálint 2003. 50 kg 1
Faragó Gábor 2000. 65 kg 2.
Görgei Botond 85 kg 2.
Takács Bendegúz 1.
Pálma Gellért 80 kg 2.
Almási Sándor v1 100 kg 1.
Boros Gyula v2 90 kg 1.
Vass Krisztián 2.
Szőts Gábor 100 kg 1.
Hortai Tamás v4 84 kg 1.
Dömötör Donát felnőtt 90 kg 3.
Székely Ferenc 3.
Tóth Máté 84 kg 2.
Mohács Andris                             100 kg+ 2.
2 nd Combat Wrestling World Chamionship Faragó Gábor junior 70 kg 3.
Mohácsi Andris 90 kg 2.
Pálma Gellért 3.
Takács Bendegúz 2.
Tóth Máté felnőtt 82 kg 3.
Varga Ráhel 62 kg 2.
Rőfi Gyula v1 62 kg 1.
Vass Krisztián 90 kg 3.
Boros Gyula v2 90 kg 3.
Szőts Gábor ????
Hortai Tamás v3 90 kg 2.
Hungarian U18 no gi brazil jiu jitsu Országos Bajnokság, Tamási Janicska Balázs 1997-2000. -85 kg 3.
Faragó Gábor 1998-1999. 65 kg 1.
Görgei Csongor 1999-2000. 90+ 3.
Mohács Andris 2.
Kiss Keve 2009-2010. no gi 25 kg 1.
Kovács Karsa 2.
Bedecs Bence 2007-2008. open 2.
Karkusz Dominik 3.
Óvári Barnabás 3.
Takács Botond 1.
Lengyel Panna 30 kg 1.
Gayer Benedek 2006-2007. 35 kg 1.
2004-2006. open 1.
Palánki Ádám 2006-2007. 35 kg 3.
Horgos Bendegúz 2005. 50 kg 2.
2002-2005. -50 kg open 3.
Bodony Zétény 2005-2006. 45 kg 2.
Kelemen Zétény 3.
Báló Bertalan 2004-2006. open 3.
2003-2006. speciális 2.
Grill Bács 2004-2006. open 3.
2003-2006. speciális 1.
Grosch Levente 2004-2005. 35 kg 2.
Horváth Alexandra 45 kg 2.
Molnár Tamás 35 kg 3.
Földesi Bálint 2003. 35 kg 2.
2002-2003. -40 kg open 1.
Horváth Kevin 2002-2003. -40 kg open 2.
2002-2005. -50 kg open 3.
Kaszó Győző 2002-2005. -50 kg 1.
Gányi Csongor 2003. 35 kg 1.
Görgei Botond 2000-2001. -85 kg open 3.
Pálma Gellért 2.
Takács Bendegúz 1.
Lekics Mátyás speciális csoport 2.
2016. évi Grappling Magyar Bajnokság Földesi Bálint gi 40 kg 2.
Grosch Levente 1.
Rőfi Gyula 65 kg 2.
Takács Bendegúz 85 kg 1.
85 kg+ 1.
Földesi Bálint no gi 40 kg 2.
Kaszó Győző 45 kg 3.
Takács Bendegúz

 

 

85 kg 1.
85 kg+ 2.
2016. Grappling World Championship, Minszk, Beloruszia Takács Bendegúz junior 85 kg+ no gi 3.
Szőts Gábor veterán 92 kg no gi 2.
gi 3.
Global Grappling, Siófok Kőváry-Szőts Jónás 2.
Tóth Máté gi 80 kg 2.
no gi 2.
GJJ Bolsano invitation Tóth Máté 80 kg + 3.

 

Kosárlabda Sport Club Szekszárd

Az egyesület elnöke Némedi Péter
3×3 Európa Bajnokság Románia, Bukarest Tehodoreán Alexandra válogatott csapat tagja 1.
Gereben Lívia U 18-as válogatott csapat tagja 2.
A-divíziós Európa Bajnokság, Sopron Gereben Lívia U 18-as válogatott csapat tagja 5.
Studer Ágnes
3×3 Világbajnokság, Kína, Kanton Tehodoreán Alexandra válogatott csapat tagja 6.
egyéni ügyességi szám 1.

 

OLC Trans Gemenc Judo Club Egyesület

Az egyesület elnöke Tancsa Zoltán
Junior Országos Bajnokság Ács Balázs 66 kg 3.
Berlinger Gábor 73 kg 3.
Molnár András +100 kg 3.
Felnőtt Országos Bajnokság Ács Balázs 66 kg (II. osztály) 1.
Berlinger Gábor 73 kg (II. osztály) 1.
Sárecz Márton 90 kg (II. osztály) 2.
Mátics András 73 kg (I. osztály) 2.
Kurizyák Máté 90 kg 3.
U23 Országos Bajnokság Sárecz Márton 90 kg 3.
Veterán Nyílt Magyar Nagydíj Szepesi Dávid M1 73 kg 1.
Kohári Tibor M3 81 kg 3.
Diák A Országos Bajnokság Hunyadi Panna 45 kg

 

2.

(Országos Régió Csapatbajnokságban 1. helyezés)

Döbrösy Álmos 41 kg

 

3.

(Országos Régió Csapatbajnokságban 3. helyezés)

Diák B Országos Bajnokság Lengyel Hefner Annamária 44 kg 3.

(Országos Régió Csapatbajnokságban 2. helyezés)

Diák C Országos Bajnokság Sárosdi Ákos 39 kg 2.
Sándor Máté 50 kg 2.
Andorka Kende 42 kg 3.
Móga Martin 50 kg 3.
Metzger Botond 36 kg 3.
Az Országos Régió Csapatbajnokságon 5 Gemenc Judo Club versenyzővel első hely született.
Magyar Köztársaság Kupa Diák C Móga Martin 50 kg 1.
Döbrösy Bese 36 kg 3.
A versenyzők felkészítő edzői: Szepesi József és Szepesi Dávid.

 

Szekszárd Asztalitenisz Club

Az egyesület elnöke Dr. Varga József, szakmai igazgatója Sáth Sándor
Leány Serdülő Budapest Bajnokság Keresztesi Kitty Viktória egyéni 2.
páros 3.
„Pintér Attila” I. osztályú serdülő és újonc ranglista emlékverseny, Orosháza Keresztesi Kitty Viktória páros 3.
Kizakisz Georgiosz Nikolaosz egyéni 1.
„Ács Gábor emlékverseny” 206. évi Felnőtt Budapest Bajnokság Madarász Dóra egyéni 1.
páros 2.
Tóth Edina páros 3.
Imre Leila egyéni 3.
Szekszárd Kupa 2016. Madarász Dóra egyéni 3.
páros 1.
Orosz Sára Gabriella páros 3.
Imre Leila páros 3.
Lovas Petra egyéni 3.
Khetkhuan Tamolwan páros 3.
Korda Kitty páros 3.
Fiú Újonc Budapest Bajnokság Kizakisz Georgiosz Nikolaosz egyéni 3.
Országos Újonc Fiú MOATSZ Kupa Kizakisz Georgiosz Nikolaosz egyéni 2.
Ifjúsági Leány Húszak Bajnoksága Orosz Sára Gabriella egyéni 3.
Országos Serdülő Csapatbajnokság Kozári Tamara 3.
Keresztesi Kitty Viktória
Szilasi Flóra
Trenka Tímea
Női Klubcsapatok Szuperligája és Női Extra Liga Li Fen  

 

1.
Lovas Petra
Yu Yang
Madarász Dóra
A versenyzők felkészítői: Szily György és Türei Ferenc és Kizakisz Georgiosz.

 

Szekszárd Városi Diáksport Egyesület és a Szekszárdi Sportközpont Atlétikai Szakosztály

A Szekszárd Városi Diáksport Egyesület elnöke Zalakovics Gábor
Nemzetközi Gyermek Atlétikai Viadal, Lengyelország Andi Péter távolugrás 1.
Péter felkészítője: Scherer Tamás

A Sportközpont igazgatója Csillag Balázs, az Atlétikai Szakosztály vezetője Scherer Tamás

Serdülő Országos Bajnokság Holacsek Vanda súlylökés 2.
Ifjúsági Országos Bajnokság Csereklei Krisztián 3000 m akadály 3.
Máté Fanni gerelyhajítás 1.
Szemerei Levente 3000 m 1.
1500 m 2.
Fedett Pályás Ifjúsági Országos Bajnokság Szemerei Levente 1500 m 1.
3000 m 1.
Junior Országos Bajnokság Deák Bálint 3000 m akadály 3.
Újonc Országos Bajnokság Dancsó Dorottya magasugrás 2.
Fedett Pályás Újonc Országos Bajnokság 2.
U23 Országos Bajnokság Erdélyi Zoltán távolugrás 1.
magasugrás 3.
hármasugrás 3.
Fedett pályás Magyar Bajnokság távolugrás 2.
Felnőtt Országos Bajnokság Indaia Ivett hármasugrás 2.
Téli Dobó Országos Bajnokság Máté Fanni gerelyhajítás 3.
Mezei Országos Bajnokság

 

Szemerei Levente ifjúsági 1.
Ügyességi Csapatbajnokság Dékány Botond magasugrás 2.
Fekete Gergő
Németh Mátyás
Porkoláb Ákos
Rittberger András
Váltó Országos Bajnokság Csereklei Krisztián 4×1500 m 1.
Deák Bálint
Szemerei Levente
Takács Krisztián
Országos Serdülő Összetett Bajnokság Dékány Botond hatpróba 2.
Fekete Gergő
Porkoláb Ákos
Rittberger András
A versenyzők felkészítői: Gaál László, Szőke Gergő és Scherer Tamás

 

Szekszárdi Fekete Gólyák Kézilabda Club

Az egyesület elnöke Bay Attila
NBI/B nyugati csoport női kézilabda bajnokság 2015/2016 1.
A csapat felkészítő edzője: Tabajdi Ferenc

 

Szekszárdi Kajak-Kenu Sportegyesület

Az egyesület igazgatója Jámbor Attila
Graboplast Maraton Magyar Bajnokság EB válogató Balogh Zsófia k2 ifjúsági 18,7 km 2.
Korsós Zsófia 1.
Nagy Viktória
Takács Márk k2  serdülő VI. 15 km 3.
Horváth Ádám
Nagy Viktória k1 ifjúsági 18,7 km 1.
Korsós Zoltán k1  ifjúsági 21 km 3.
Nagy Kristóf 2.
Mercz Marcell k1 serdülő V. 15 km 3.
Müller Dániel 3.
Müller Bence k1 kölyök III., 10 km 3.
Csizmazia Dóra k1 kölyök IV., 10 km 3.
Gyermek, kölyök és serdülő magyar bajnokság, Sukoró Nagy Viktória k1 1000 m serdülő IV. 2.
k1 4000 m serdülő VI. 2.
k2 1000 m serdülő VI. 3.
Ádám Alexa k2 500 m serdülő V. 2.
Bartos Zsófia
Havel Botond mk1 gyermek I. 4×300 m váltó 2.
Mészáros Hunor
Kiss Léna
Molnár Míra
Jávor Bence mk1 gyermek I.. 4×300 m váltó 2.
Visnyei Gergő
Falus Hunor
Némedi Lőrinc
Mercz Marcell k2 4000 m serdülő V. 2.
Müller Dániel
Takács Márk k2 4000 m serdülő VI. 3.
Horváth Ádám
Takács Márk k4 500 m serdülő V-VI. 1.
Jávor Péter
Mercz Marcell
Horváth Ádám
Maraton távú Európa Bajnokság, Spanyolország, Ponteverda Balogh Zsófia k1 ifjúsági 18,7 km 2.
k2 19 km 4.
Nagy Viktória k1 ifjúsági 18,7 km 1.
Korsós Zsófia k2 ifjúsági 18,7 km 1.
Nagy Viktória
Ifjúsági és U23 Magyar Bajnokság, Szeged Ádám Alexa k4 ifi 4000 m 1.
Balogh Zsófia k4 ifi 1000 m 2.
Korsós Zsófia
Nagy Viktória
Korsós Zoltán k2 ifi 4000 m 2.
Nagy Kristóf
Szekeres Zsolt k4 ifi 4000 m 3.
Bodnár Balázs
Mercz Marcell
Horváth Ádám
Hargasov Memorial Nemzetközi Maraton, Pozsony Korsós Zsófia ifjúsági női mezőny 1.
Maraton Kajak-Kenu Világbajnokság, Brandenburg Korsós Zsófia k1 ifjúsági 18 km 1.
Nagy Viktória
A versenyzők felkészítői: Jámborné Inger Nikoletta és Jámbor Attila

 

Szekszárdi Kerékpáros Sportegyesület

Az egyesület elnöke és a versenyzők edzője Steig Gábor
13. Sajó Péter Emlékverseny, Várdomb Deák László időfutam, amatőr 14 km 2.
mezőnyverseny, amatőr 100 km 3.
Szabó Lajos szenior III. 50 km 2.
Szekszárd GP Istlstekker Zsolt U19, 30 km 1.
Ács Vince 2.
Sygnus 42. Gemenci Nagydíj Kritérium Verseny Mészáros Bence U15 1.
Páros Országos Bajnokság 3.
Hajdú Főnix Kupa Istlstekker Zsolt U19 120 km 1
Hegyi Országos Bajnokság U19 18 km 3.

 

A távírász és sakk sport jutalmazása

XXXVIII. Batthyány-Kanizsai Kupa FIDE Rapid Nemzetközi Ifjúsági Sakk Egyéni és Csapatversenyen Majnay Péter 1. helyezést ért el.
A Szekszárdi Rádió Klub elnöke Weisz László
Rádiós Tájfutó Országos Bajnokság Antal Bíborka sprint 2.
foxoring 1.
Szabó Gábor foxoring 3.
Gyorstávírász Országos Bajnokság Császár Valéria összetett 1.
Ferencz József összetett 2.
Weisz László összetett 1.
Gyorstávírász Világbajnokság Ferencz József szenior adás 4.
szenior vétel 5.
szenior összetett 5.
Éjszakai Rádiós Tájfutó Országos Bajnokság Antal Bíborka N21 1.
A versenyzők felkészítője: Tóth Csaba

 

Szekszárdi Szabadidős Kerékpáros Sportegyesület

Az egyesület elnöke Schneider Konrád
13. Sajó Péter Emlékverseny Balás Attila szenior egyéni időfutam 1.
szenior II. 50 km mezőnyverseny 1.
Balázs Tibor szenior III. 50 km mezőnyverseny 1.
szenior egyéni időfutam 1.
Bán Benedek időfutam egyéni U13 5 km 2.
U13 nemzetközi mezőnyverseny 20 km 2.
Fábián Csongor U17 nemzetközi mezőnyverseny 50 km 3.
Zádori Zalán U15 nemzetközi mezőnyverseny 25 km 2.
Hajdú Főnix Kupa Balás Attila szenior I. időfutam 1.
kritérium 1.
összetett 1.
Balázs Tibor szenior II. kritérium
mezőnyverseny 1.
Bán Benedek U13 nemzetközi időfutam verseny 2.
kritérium 2.
mezőnyverseny 2.
Lévai Barnabás U15 nemzetközi időfutam verseny 2.
mezőnyverseny 3.
összetett 2.
Schneider Sebestyén U13 nemzetközi kritérium verseny 3.
Időfutam Országos Bajnokság, Debrecen Balás Attila master 2 1.
szenior I. 1.
Balázs Tibor szenior II. 3.
Bán Benedek  U13 3.
Lévai Barnabás  U15 1.
Páros Országos Bajnokság,  Debrecen Balás Attila szenior 1. 2.
Balázs Tibor szenior II. 1.
Bán Benedek U13 1.
Schneider Sebestyén U17 2.
Szabó Csongor U13 3.
Felnőtt és utánpótlás időfutam- és országúti bajnokság, Bonyhád és környéke időfutam Balás Attila master 2 19 km 1.
Balázs Tibor master 3 19 km 3.
Bán Benedek  U13 6 km 3.
Lévai Barnabás U15 10 km 1.
Sygnus 42. Gemenci Nagydíj Kritérium Verseny Balázs Tibor master 3. 1.
Bán Benedek U13 kritérium 1.
Schneider Sebestyén U17 kritérium 1.
Országos Cyclo Cross Bajnokság, Kőbánya

 

Bán Benedek U13 2.
Fábián Csongor U17 3.
Félsziget Kupa Tihany Bán Benedek U13 1.
Zádori Zalán U15 2.
Szerb Kupa Zombor Bán Benedek U 13 nemzetközi kritérium 1.
Fábián Csongor U 17 nemzetközi kritérium 2.
Zádori Zalán U 15 nemzetközi kritérium 3.
Szlovák Kupa, Krupina Bán Benedek U 13 nemzetközi mezőnyverseny 2.
Országúti Országos Bajnokság, Bonyhád Bán Benedek U13 25 km 2.
Lévai Barnabás U15 50 km 3.
Kritérium Országos Bajnokság, Debrecen Bán Benedek U13 1.
Lévai Barnabás U15 3.
Zádori Zalán U 15 2.
Pálya Országos Bajnokság, Budapest Bán Benedek U 13 200 m, 500 m 1.
Fábián Csongor U 17 500 m 2.
Schneider Sebestyén U 17  2000 m, pontverseny 3.
Arad Nagydíja Fónai Péter U 17 nemzetközi kritérium verseny 3.
Genzler Tamás U 17 nemzetközi kritérium verseny 1.
Forró Lajos U 17 nemzetközi kritérium verseny 3.
Lévai Barnabás U 17 nemzetközi kritérium verseny 2.
A versenyzők felkészítő edzője: Schneider Gábor

 

Szekszárdi Rosszcsontok Amerikai Futball Sportegyesület

Az egyesület elnöke Szabó Ferenc
Magyar Amerikai Futball Szövetség Magyar Bajnokság Bodri Pincészet Divízió I. 3.
A csapat felkészítő edzői: Sződy Ferenc és Kovács Sándor.

 

Szekszárdi Utánpótlásnevelő Football Club

Az egyesület elnöke Kárpáti Zoltán
Női Futsal Nb I. 2015/2016-os bajnoki év 3. Felkészítő: Micskó Márk
U 16 Lány Futsal NB I. 2015/2016-os bajnoki év 3. Felkészítő: Horváth Katalin
U 19 Utánpótlás Csapat NBII. 2015/2016-os bajnoki év 2. Felkészítő:  Kvanduk János

 

Szenior Atlétikai Club

Az egyesület elnöke László Zsuzsanna
Országos Szenior Fedett Pályás Atlétikai Bajnokság, Budapest Balogh István 60m, távolugrás 2.
Bárdos Erzsébet súlylökés 1.
Oláh Annamária
Kasziba Szilveszter 2.
Ruzsinka István
Jéhn Katalin 3.
László Zsuzsanna
Melegh Imre 60 m 1.
200 m 2.
távolugrás 1.
Lóki Ferenc 60 m 2.
200 m 3.
Dr. Péntek Imre 200 m 3.
Dr. Soós László 1500 m 3.
3000 m 2.
Cser Katalin 3000 m 2.
Honti József hármasugrás 3.
Musch Zsolt 1500 m 3.
Novikov József 2.
Szegedi Gábor 400 m 1.
távolugrás 2.
Országos Szenior Atlétikai Bajnokság, Budapest Balogh István 100 m 1.
Melegh Imre
Bárdos Erzsébet diszkoszvetés, kalapácsvetés 1.
Cser Katalin 5000 m 2.
Dr. Soós László 3.
Doszpod András súlylökés, diszkoszvetés, kalapácsvetés, nehéz kalapácsvetés 1.
Farkas Ödön súlylökés 1.
gerelyhajítás 2.
Halász József diszkoszvetés 3.
Honti József hármasugrás, 300 m gát 1.
Jhén Katalin súlylökés, 400 m 2.
gerelyhajítás, diszkoszvetés 1.
Kasziba Szilveszter súlylökés, diszkoszvetés 2.
László Zsuzsanna gerelyhajítás 2.
Lóki Ferenc 100 m 1.
200 m 2.
Musch Zsolt 800 m, 1500 m 2.
Oláh Annamária súlylökés, diszkoszvetés, kalapácsvetés 1.
Ruzsinka István diszkoszvetés, kalapácsvetés, nehéz kalapácsvetés 2.
Magyarország 2016. évi Téli Dobó Bajnokság, Budapest Bucsányi Kálmán diszkoszvetés 2.
Dr. Péntek Imre diszkoszvetés, kalapácsvetés, nehéz kalapácsvetés 2.
László Zsuzsanna diszkoszvetés 1.
Ruzsinka István diszkoszvetés, nehéz kalapácsvetés 3.
kalapácsvetés 2.
LSW-WTC Speciális Dobószámok Atlétikai Európa Bajnokság Ruzsinka István strongerst man, nyeles labdavetés, kalapács hárompróba 1.
ógörög diszkoszvetés, egykezes láncos golyóvetés, ultrakő lökés 50 kg, shokorama 2.
történelmi nehézsúlyvetés 25,4 kg 3.

 

Unio Box Team

Az egyesület elnöke Takács László, volt elnöke  Halász Gábor
Női Magyar Box Bajnokság, Érd Bogárdi Barbara 2. Felkészítője: Gál Miklós

 

 




Címkék: Ács Rezső, elismerések, iskolások, kult, Magyarország, Nagyvilág
Close