full screen background image
Keresés
2018 november 13 - kedd
  • :
  • :

Átadták a Szekszárd Edzője, a Szekszárd Sportolója és a Szekszárd Büszkesége díjakat

Átadták a Szekszárd Edzője, a Szekszárd Sportolója és a Szekszárd Büszkesége díjakat

2016.12.08. Szepesi József vehette át a hagyományteremtő jelleggel átadott Szekszárd Edzője díjat, míg a Szekszárd Sportolója 2016. díjat Nagy Viktória és Korsós Zsófia kapta megosztva. Emellett rengetegen vehették át munkájuk elismeréseként a „Szekszárd Büszkesége 2016.” díjat a város önkormányzatától szerda délután a Piac téren, a Placcon.

2018hirdetés

Szinte teljesen megtelt a Placc közösségi tér szerda délután a „Szekszárd Büszkeség” díjkiosztóján, ahol Ács Rezső polgármester köszöntötte a megjelenteket. Mint azt a városvezető elmondta, a megjelentek magas számából is látszik, hogy Szekszárdon rengeteg tehetséges diák él, dolgozik és sportol. Hozzátette, jó ötlet volt 2015-ben megalapítani a „Szekszárd Büszkesége” elismerő címet.

Ez a díj sokkal szélesebb körű lehetőséget teremt a gyermekek és felkészítőik munkájának, eredményeinek elismerésére, mint a – nemrég átadott – Mecénás támogatás – tudatta Ács Rezső. A „Szekszárd Büszkesége” díjat nemcsak tanulmányi versenyeken és diákolimpiákon jól szereplő tanulók kaphatják meg, hanem minden olyan magyarországi, külföldi eseményen szereplő szekszárdi, akik nagyszerű eredményt értek el. Sikerekből pedig szerencsére az idén is bőven akadt, hiszen világbajnokot is ünnepelhettünk – hangsúlyozta a polgármester.

Ács Rezső kiemelte, a díj nem jár automatikusan, hanem arra pályázni kell. Ezért arra kérte a jelenlévőket, hogy biztassák pályázásra jó eredményt elérő társaikat is.

Rengetegen vettek részt az ünnepélyes átadón. Fotó: Kiss Albert – Szekszárdi Vasárnap

Ez a köszönet, melyet a város kinyilvánít, amellett, hogy elismerése a munkának, tehetségnek és szorgalomnak, melynek eredményeként a díjazottak elérték eredményeiket, egyben felhívás is arra, hogy ezeket az eredményeket továbbra is fenntartsák. Megéri plusz teljesítményt nyújtani, mert a város figyeli és elismeri a kimagasló eredményeket – fogalmazott a polgármester.

Mint azt Ács Rezső elmondta, az egyéni eredmények alapján 198-an, a csapatokkal együtt több mint 300-an vehetnek át elismerést. Az idén először, hagyományteremtő szándékkal adják át a Szekszárd Edzője és a Szekszárd Sportolója díjat – tette hozzá.

A Szekszárd Edzője díj adományozható annak a szekszárdi székhelyű sportegyesületben foglalkoztatott edzőnek, akinek növendéke a tárgyévben az adott szakszövetség által jegyzett elismert nemzetközi világ, vagy európai versenyen a tárgyévben kiemelkedő helyezést ért el egyéni, vagy csapatsportágban. Emellett adományozható annak az edzőnek, akinek növendéke az adott szakszövetség által jegyzett és elismert országos versenyen a tárgyévben 1-3 helyezést ért el egyéni, vagy csapat sportágban, ezáltal hozzájárulva a város országos, vagy nemzetközi hírének növeléséhez.

Ács Rezső (b) adta át a díjat Szepesi Józsefnek. Fotó: Kiss Albert – Szekszárdi Vasárnap

A Szekszárd Edzője 2016. címet Szepesi József, az OLC Trans Gemenc Judo Klub Egyesület edzője vehette át Ács Rezső polgármestertől.

A Szekszárd Sportolója díj adományozható annak a szekszárdi székhelyű sportegyesületben igazolt sportolónak, aki a tárgyévben az adott szakszövetség által jegyzett elismert nemzetközi világ, vagy európai versenyen a tárgyévben kiemelkedő helyezést ért el egyéni, vagy csapatsportágban. Emellett adományozható annak, aki az adott szakszövetség által jegyzett és elismert országos versenyen a tárgyévben 1-3 helyezést ért el egyéni, vagy csapat sportágban, ezáltal hozzájárulva a város országos, vagy nemzetközi hírének növeléséhez.

A Szekszárd Sportolója 2016. címet a Szekszárdi Kajak Kenu Sportegyesület két versenyzője, Nagy Viktória és Korsós Zsófia kapta (a vezető képen) megosztva. Mint azt korábban megírtuk, szeptemberben rendezték meg Németországban, Brandenburgban a maratoni kajak-kenu világbajnokságot, ahol Korsós Zsófia és Nagy Viktória az ifjúsági leány párosok mezőnyében, K–2-ben (19 km) világbajnok lett.

Az ünnepélyes átadón közreműködött a Szekszárdi Mozgásművészeti Stúdió Közhasznú Egyesület, illetve Csizmazia Dóra, a Szekszárdi Kajak-Kenu Sportegyesület versenyzője.

A „Szekszárd Büszkesége 2016.” díjazottak listáját lejebb találja!

A vezető képen: Nagy Viktória és Korsós Zsófia, a Szekszárdi Kajak Kenu Sportegyesület versenyzői vehették át a Szekszárd Sportolója 2016. díjat. Fotó: Kiss Albert – Szekszárdi Vasárnap. További képek a lap Facebook oldalán – kattintson!

 

„Szekszárd Büszkesége 2016.” elismerő díjak

 

Alisca Nyilai Íjász Egyesület

Az egyesület elnöke Piros László
HDH-IAA Történelmi Országos BajnokságBarta Nikolettgyerek modern anyagú történelmi íj kategória

 

1.
2.
Barta Viktória1.
2.
HDH-IAA Történelmi Európa BajnokságVarga Alexandrafelnőtt pusztai íj kategória3.
IFAA Terem Országos BajnokságBarta Nikolettifjúsági vadász reflex íj kategória1.
Varga Alexandrafelnőtt horse bow kategória2.
Történelmi Országos BajnokságBarta NikolettPB-HB gyerek kategória1.
Németh Réka2.
Stantic TamásPB-HB ifjúsági kategória2.
Szedmák Fanni3.
Történelmi VilágbajnokságBarta NikolettPB-HB gyerek1.
Barta Viktória2.
Pályaíjász Országos BajnokságBarta Nikolettkadet vadász reflex íj kategória1.
Bence GáborCU kadet1.
Szepesi MárkPB-HB gyerek kategória1.
3D VilágbajnokságBarta NikolettPB-HB gyerek kategória1.
BartaViktória2.
A versenyzők felkészítői: Domonkos Erzsébet, Barta István, Bencze János, Horváth Tamás, Müller György, Boros Zoltán

 

Dynamic Triatlon Club

Az egyesület elnökée Szélné Bajor Ágnes
X. Káptalantóti Rövidtávú Duatlon Országos BajnokságBalázs TiborKözéptáv2.
id. Czencz PéterKözéptáv3.
Dr. Schranz RóbertKözéptáv3.
XXXII. Sportolna Amatőr Kupaid. Czencz PéterSprint1.
Dr. Schranz RóbertSprint3.
Klem ZsoltSprint3.
Módos LászlóSprint1.
XXXII. Vasi Vasemberid. Czencz PéterRövidtáv1.
Módos LászlóRövidtáv1.
Rövidtávú Triatlon Országos Bajnokságid. Czencz PéterKözéptáv1.
II. BÚI DuatlonDr. Schranz RóbertSprint1.
Tereptriatlon Országos BajnokságKlem ZsoltSprint2.
6. Szálka KupaMódos LászlóIronman 70.3 abszolút1.
Aquatlon Országos BajnokságArató GabriellaSprint1.

 

Tolnai Tájak Íjász Egyesület

Az egyesület elnöke Alexandra Manea
3D Terem Európa Bajnokság, BudapestIfj. Szaka Gyulakadet CU3.
Huszár Háhner Erikafelnőtt női CU3.
Kerner Bálintjunior CU1.
Szaka Zsombormini CU1.
Terepíjász Országos Bajnokság, GödöllőIfj. Szaka Gyulakadet CU2.
Szaka Zsomborserdülő CU1.
Terem Országos Bajnokság, KecskemétNagy Nikolettifjúsági olimpiai íj1.
HDH-IAA 3D Íjász Világbajnokság, SopronIfj. Szaka Gyulacsigás íj, kadet2.
Huszár-Háhner Erikanői csigás íjászat3.
Kerner Bálintcsigás, kadet3.
Kovács Adélcsigás, serdülő3.
Kovács Gábor Zsigmondférfi olimpiai íj1.
Szaka Zsomborcsigás íj, gyerek3.
HDH-IAA 3D Terem Európa Bajnokság, BudapestKovács Gábor Zsigmondfelnőtt férfi olimpiai íj3.
A versenyzők felkészítői: Szaka Gyula, Huszár Zoltán, Nagy Attila, Alexandra Manea

 

Szekszárdi Mozgásművészeti Stúdió közhasznú Egyesület

Az egyesület elnöke és művészeti vezetője Huszár Krisztina
X. Garay-Kupa Országos Tánciskolás és Formációs Minősítő VersenyGyermek csoport2 darab3.
1 darab2.
Junior Csoport2 darab3.
Ifjúsági A Csoport2 darab1.
Ifjúsági B Csoport1 darab1.
1 darab2.
1 darab3.
Felnőtt Csoport1 darab1.
1 darab3.

 

Fáklya Sportegyesület

Az egyesület elnöke Márton István
Integrált Asztalitenisz Verseny Szekszárd/TavaszSebestyén Andrásférfi egyéni2.
Pelczer Ferencférfi egyéni1.
Wittinger Jánosnénő egyéni1.
Integrált Asztalitenisz Verseny Szekszárd/ŐszFritschi  Mária1.
Pető Gyulaférfi egyéni3.
Balaskó Béla 2.
Sió-Trans Kupa Integrált Asztalitenisz VersenyWittinger Jánosnénői egyéni3.
Tóth Andrásférfi amatőr2.
Lugos Kupa RomániaFábián Mártonférfi csapat3.
Sebestyén Andrásférfi csapat2.
férfi egyéni2.
férfi páros1.
RRR Kupa SzegedSebestyén Andrásférfi páros3.

 

Fehérlófia Sportegyesület

Az egyesület elnöke és edzője, Bernáth Zsolt
Tájfutó MaratonMegyeri Orsolya ZazaN18A kategória2.
Péri Gergő GáborF18A kategória2.
Magyar Egyetemi – Főiskolai Országos Tájékozódási Futó BajnokságRatinland Zsófiaváltó2.
Hosszútávú Országos BajnokságJámbor ZsigmondF143.
Eger Nagydíj

 

Gemenc Hőlégballon Sportegyesület

Az egyesület elnökének Szigeti Júliának a 2016. évben végzett munkájáért gratulálunk és további jó munkát kívánunk.
Keresztes LászlóMagyar Nemzeti Bajnokság3.

 

Hikari Aikido Sportegyesület

Az egyesület elnöke és edzője, Szőts Gábor
Combat Wrestling Országos BajnokságKiss Keve2009-2010.25 kg1.
Lengyel Panna2007-2008.30 kg2.
Báló Bertalan2005-2006.40 kg2.
Kőváry – Szőts Jónás1.
Gayer Benedek35 kg3.
Takács Botond2.
Grosch Levente2004-2005.35 kg2.
Horgos Bendegúz2004.50 kg2.
Földesi Bálint2003.50 kg1
Faragó Gábor2000.65 kg2.
Görgei Botond85 kg2.
Takács Bendegúz1.
Pálma Gellért80 kg2.
Almási Sándorv1100 kg1.
Boros Gyulav290 kg1.
Vass Krisztián2.
Szőts Gábor100 kg1.
Hortai Tamásv484 kg1.
Dömötör Donátfelnőtt90 kg3.
Székely Ferenc3.
Tóth Máté84 kg2.
Mohács Andris                             100 kg+2.
2 nd Combat Wrestling World ChamionshipFaragó Gáborjunior70 kg3.
Mohácsi Andris90 kg2.
Pálma Gellért3.
Takács Bendegúz2.
Tóth Mátéfelnőtt82 kg3.
Varga Ráhel62 kg2.
Rőfi Gyulav162 kg1.
Vass Krisztián90 kg3.
Boros Gyulav290 kg3.
Szőts Gábor????
Hortai Tamásv390 kg2.
Hungarian U18 no gi brazil jiu jitsu Országos Bajnokság, TamásiJanicska Balázs1997-2000.-85 kg3.
Faragó Gábor1998-1999.65 kg1.
Görgei Csongor1999-2000.90+3.
Mohács Andris2.
Kiss Keve2009-2010.no gi 25 kg1.
Kovács Karsa2.
Bedecs Bence2007-2008.open2.
Karkusz Dominik3.
Óvári Barnabás3.
Takács Botond1.
Lengyel Panna30 kg1.
Gayer Benedek2006-2007.35 kg1.
2004-2006.open1.
Palánki Ádám2006-2007.35 kg3.
Horgos Bendegúz2005.50 kg2.
2002-2005.-50 kg open3.
Bodony Zétény2005-2006.45 kg2.
Kelemen Zétény3.
Báló Bertalan2004-2006.open3.
2003-2006.speciális2.
Grill Bács2004-2006.open3.
2003-2006.speciális1.
Grosch Levente2004-2005.35 kg2.
Horváth Alexandra45 kg2.
Molnár Tamás35 kg3.
Földesi Bálint2003.35 kg2.
2002-2003.-40 kg open1.
Horváth Kevin2002-2003.-40 kg open2.
2002-2005.-50 kg open3.
Kaszó Győző2002-2005.-50 kg1.
Gányi Csongor2003.35 kg1.
Görgei Botond2000-2001.-85 kg open3.
Pálma Gellért2.
Takács Bendegúz1.
Lekics Mátyásspeciális csoport2.
2016. évi Grappling Magyar BajnokságFöldesi Bálintgi40 kg2.
Grosch Levente1.
Rőfi Gyula65 kg2.
Takács Bendegúz85 kg1.
85 kg+1.
Földesi Bálintno gi40 kg2.
Kaszó Győző45 kg3.
Takács Bendegúz

 

 

85 kg1.
85 kg+2.
2016. Grappling World Championship, Minszk, BelorusziaTakács Bendegúzjunior85 kg+ no gi3.
Szőts Gáborveterán92 kg no gi2.
gi3.
Global Grappling, SiófokKőváry-Szőts Jónás2.
Tóth Mátégi80 kg2.
no gi2.
GJJ Bolsano invitationTóth Máté80 kg +3.

 

Kosárlabda Sport Club Szekszárd

Az egyesület elnöke Némedi Péter
3×3 Európa Bajnokság Románia, BukarestTehodoreán Alexandraválogatott csapat tagja1.
Gereben LíviaU 18-as válogatott csapat tagja2.
A-divíziós Európa Bajnokság, SopronGereben LíviaU 18-as válogatott csapat tagja5.
Studer Ágnes
3×3 Világbajnokság, Kína, KantonTehodoreán Alexandraválogatott csapat tagja6.
egyéni ügyességi szám1.

 

OLC Trans Gemenc Judo Club Egyesület

Az egyesület elnöke Tancsa Zoltán
Junior Országos BajnokságÁcs Balázs66 kg3.
Berlinger Gábor 73 kg3.
Molnár András+100 kg3.
Felnőtt Országos BajnokságÁcs Balázs66 kg (II. osztály)1.
Berlinger Gábor73 kg (II. osztály)1.
Sárecz Márton90 kg (II. osztály)2.
Mátics András73 kg (I. osztály)2.
Kurizyák Máté90 kg3.
U23 Országos BajnokságSárecz Márton90 kg3.
Veterán Nyílt Magyar NagydíjSzepesi DávidM1 73 kg1.
Kohári TiborM3 81 kg3.
Diák A Országos BajnokságHunyadi Panna45 kg

 

2.

(Országos Régió Csapatbajnokságban 1. helyezés)

Döbrösy Álmos41 kg

 

3.

(Országos Régió Csapatbajnokságban 3. helyezés)

Diák B Országos BajnokságLengyel Hefner Annamária44 kg3.

(Országos Régió Csapatbajnokságban 2. helyezés)

Diák C Országos BajnokságSárosdi Ákos39 kg2.
Sándor Máté50 kg2.
Andorka Kende42 kg3.
Móga Martin50 kg3.
Metzger Botond36 kg3.
Az Országos Régió Csapatbajnokságon 5 Gemenc Judo Club versenyzővel első hely született.
Magyar Köztársaság Kupa Diák CMóga Martin50 kg1.
Döbrösy Bese36 kg3.
A versenyzők felkészítő edzői: Szepesi József és Szepesi Dávid.

 

Szekszárd Asztalitenisz Club

Az egyesület elnöke Dr. Varga József, szakmai igazgatója Sáth Sándor
Leány Serdülő Budapest BajnokságKeresztesi Kitty Viktóriaegyéni2.
páros3.
„Pintér Attila” I. osztályú serdülő és újonc ranglista emlékverseny, OrosházaKeresztesi Kitty Viktóriapáros3.
Kizakisz Georgiosz Nikolaoszegyéni1.
„Ács Gábor emlékverseny” 206. évi Felnőtt Budapest BajnokságMadarász Dóraegyéni1.
páros2.
Tóth Edinapáros3.
Imre Leilaegyéni3.
Szekszárd Kupa 2016.Madarász Dóraegyéni3.
páros1.
Orosz Sára Gabriellapáros3.
Imre Leilapáros3.
Lovas Petraegyéni3.
Khetkhuan Tamolwanpáros3.
Korda Kittypáros3.
Fiú Újonc Budapest BajnokságKizakisz Georgiosz Nikolaoszegyéni3.
Országos Újonc Fiú MOATSZ KupaKizakisz Georgiosz Nikolaoszegyéni2.
Ifjúsági Leány Húszak BajnokságaOrosz Sára Gabriellaegyéni3.
Országos Serdülő CsapatbajnokságKozári Tamara3.
Keresztesi Kitty Viktória
Szilasi Flóra
Trenka Tímea
Női Klubcsapatok Szuperligája és Női Extra LigaLi Fen 

 

1.
Lovas Petra
Yu Yang
Madarász Dóra
A versenyzők felkészítői: Szily György és Türei Ferenc és Kizakisz Georgiosz.

 

Szekszárd Városi Diáksport Egyesület és a Szekszárdi Sportközpont Atlétikai Szakosztály

A Szekszárd Városi Diáksport Egyesület elnöke Zalakovics Gábor
Nemzetközi Gyermek Atlétikai Viadal, LengyelországAndi Pétertávolugrás1.
Péter felkészítője: Scherer Tamás

A Sportközpont igazgatója Csillag Balázs, az Atlétikai Szakosztály vezetője Scherer Tamás

Serdülő Országos BajnokságHolacsek Vandasúlylökés2.
Ifjúsági Országos BajnokságCsereklei Krisztián3000 m akadály3.
Máté Fannigerelyhajítás1.
Szemerei Levente3000 m1.
1500 m2.
Fedett Pályás Ifjúsági Országos BajnokságSzemerei Levente1500 m1.
3000 m1.
Junior Országos BajnokságDeák Bálint3000 m akadály3.
Újonc Országos BajnokságDancsó Dorottyamagasugrás2.
Fedett Pályás Újonc Országos Bajnokság2.
U23 Országos BajnokságErdélyi Zoltántávolugrás1.
magasugrás3.
hármasugrás3.
Fedett pályás Magyar Bajnokságtávolugrás2.
Felnőtt Országos BajnokságIndaia Ivetthármasugrás2.
Téli Dobó Országos BajnokságMáté Fannigerelyhajítás3.
Mezei Országos Bajnokság

 

Szemerei Leventeifjúsági1.
Ügyességi CsapatbajnokságDékány Botondmagasugrás2.
Fekete Gergő
Németh Mátyás
Porkoláb Ákos
Rittberger András
Váltó Országos BajnokságCsereklei Krisztián4×1500 m1.
Deák Bálint
Szemerei Levente
Takács Krisztián
Országos Serdülő Összetett BajnokságDékány Botondhatpróba2.
Fekete Gergő
Porkoláb Ákos
Rittberger András
A versenyzők felkészítői: Gaál László, Szőke Gergő és Scherer Tamás

 

Szekszárdi Fekete Gólyák Kézilabda Club

Az egyesület elnöke Bay Attila
NBI/B nyugati csoport női kézilabda bajnokság2015/20161.
A csapat felkészítő edzője: Tabajdi Ferenc

 

Szekszárdi Kajak-Kenu Sportegyesület

Az egyesület igazgatója Jámbor Attila
Graboplast Maraton Magyar Bajnokság EB válogatóBalogh Zsófiak2 ifjúsági 18,7 km2.
Korsós Zsófia1.
Nagy Viktória
Takács Márkk2  serdülő VI. 15 km3.
Horváth Ádám
Nagy Viktóriak1 ifjúsági 18,7 km1.
Korsós Zoltánk1  ifjúsági 21 km3.
Nagy Kristóf2.
Mercz Marcellk1 serdülő V. 15 km3.
Müller Dániel3.
Müller Bencek1 kölyök III., 10 km3.
Csizmazia Dórak1 kölyök IV., 10 km3.
Gyermek, kölyök és serdülő magyar bajnokság, SukoróNagy Viktóriak1 1000 m serdülő IV.2.
k1 4000 m serdülő VI.2.
k2 1000 m serdülő VI.3.
Ádám Alexak2 500 m serdülő V.2.
Bartos Zsófia
Havel Botondmk1 gyermek I. 4×300 m váltó2.
Mészáros Hunor
Kiss Léna
Molnár Míra
Jávor Bencemk1 gyermek I.. 4×300 m váltó2.
Visnyei Gergő
Falus Hunor
Némedi Lőrinc
Mercz Marcellk2 4000 m serdülő V.2.
Müller Dániel
Takács Márkk2 4000 m serdülő VI.3.
Horváth Ádám
Takács Márkk4 500 m serdülő V-VI.1.
Jávor Péter
Mercz Marcell
Horváth Ádám
Maraton távú Európa Bajnokság, Spanyolország, PonteverdaBalogh Zsófiak1 ifjúsági 18,7 km2.
k2 19 km4.
Nagy Viktóriak1 ifjúsági 18,7 km1.
Korsós Zsófiak2 ifjúsági 18,7 km1.
Nagy Viktória
Ifjúsági és U23 Magyar Bajnokság, SzegedÁdám Alexak4 ifi 4000 m1.
Balogh Zsófiak4 ifi 1000 m2.
Korsós Zsófia
Nagy Viktória
Korsós Zoltánk2 ifi 4000 m2.
Nagy Kristóf
Szekeres Zsoltk4 ifi 4000 m3.
Bodnár Balázs
Mercz Marcell
Horváth Ádám
Hargasov Memorial Nemzetközi Maraton, PozsonyKorsós Zsófiaifjúsági női mezőny1.
Maraton Kajak-Kenu Világbajnokság, BrandenburgKorsós Zsófiak1 ifjúsági 18 km1.
Nagy Viktória
A versenyzők felkészítői: Jámborné Inger Nikoletta és Jámbor Attila

 

Szekszárdi Kerékpáros Sportegyesület

Az egyesület elnöke és a versenyzők edzője Steig Gábor
13. Sajó Péter Emlékverseny, VárdombDeák Lászlóidőfutam, amatőr 14 km2.
mezőnyverseny, amatőr 100 km3.
Szabó Lajosszenior III. 50 km2.
Szekszárd GPIstlstekker ZsoltU19, 30 km1.
Ács Vince2.
Sygnus 42. Gemenci Nagydíj Kritérium VersenyMészáros BenceU151.
Páros Országos Bajnokság3.
Hajdú Főnix KupaIstlstekker ZsoltU19 120 km1
Hegyi Országos BajnokságU19 18 km3.

 

A távírász és sakk sport jutalmazása

XXXVIII. Batthyány-Kanizsai Kupa FIDE Rapid Nemzetközi Ifjúsági Sakk Egyéni és Csapatversenyen Majnay Péter 1. helyezést ért el.
A Szekszárdi Rádió Klub elnöke Weisz László
Rádiós Tájfutó Országos BajnokságAntal Bíborkasprint2.
foxoring1.
Szabó Gáborfoxoring3.
Gyorstávírász Országos BajnokságCsászár Valériaösszetett1.
Ferencz Józsefösszetett2.
Weisz Lászlóösszetett1.
Gyorstávírász VilágbajnokságFerencz Józsefszenior adás4.
szenior vétel5.
szenior összetett5.
Éjszakai Rádiós Tájfutó Országos BajnokságAntal BíborkaN211.
A versenyzők felkészítője: Tóth Csaba

 

Szekszárdi Szabadidős Kerékpáros Sportegyesület

Az egyesület elnöke Schneider Konrád
13. Sajó Péter Emlékverseny Balás Attilaszenior egyéni időfutam1.
szenior II. 50 km mezőnyverseny1.
Balázs Tiborszenior III. 50 km mezőnyverseny1.
szenior egyéni időfutam1.
Bán Benedekidőfutam egyéni U13 5 km2.
U13 nemzetközi mezőnyverseny 20 km2.
Fábián CsongorU17 nemzetközi mezőnyverseny 50 km3.
Zádori ZalánU15 nemzetközi mezőnyverseny 25 km2.
Hajdú Főnix KupaBalás Attilaszenior I. időfutam1.
kritérium1.
összetett1.
Balázs Tiborszenior II. kritérium
mezőnyverseny1.
Bán BenedekU13 nemzetközi időfutam verseny2.
kritérium2.
mezőnyverseny2.
Lévai BarnabásU15 nemzetközi időfutam verseny2.
mezőnyverseny3.
összetett2.
Schneider SebestyénU13 nemzetközi kritérium verseny3.
Időfutam Országos Bajnokság, DebrecenBalás Attilamaster 21.
szenior I.1.
Balázs Tiborszenior II.3.
Bán Benedek U133.
Lévai Barnabás U151.
Páros Országos Bajnokság,  DebrecenBalás Attilaszenior 1.2.
Balázs Tibor szenior II.1.
Bán BenedekU131.
Schneider SebestyénU172.
Szabó CsongorU133.
Felnőtt és utánpótlás időfutam- és országúti bajnokság, Bonyhád és környéke időfutamBalás Attilamaster 2 19 km1.
Balázs Tibormaster 3 19 km3.
Bán Benedek U13 6 km3.
Lévai BarnabásU15 10 km1.
Sygnus 42. Gemenci Nagydíj Kritérium VersenyBalázs Tibormaster 3.1.
Bán BenedekU13 kritérium1.
Schneider SebestyénU17 kritérium1.
Országos Cyclo Cross Bajnokság, Kőbánya

 

Bán BenedekU132.
Fábián CsongorU173.
Félsziget Kupa TihanyBán BenedekU131.
Zádori ZalánU152.
Szerb Kupa ZomborBán BenedekU 13 nemzetközi kritérium1.
Fábián CsongorU 17 nemzetközi kritérium2.
Zádori ZalánU 15 nemzetközi kritérium3.
Szlovák Kupa, KrupinaBán BenedekU 13 nemzetközi mezőnyverseny2.
Országúti Országos Bajnokság, BonyhádBán BenedekU13 25 km2.
Lévai BarnabásU15 50 km3.
Kritérium Országos Bajnokság, DebrecenBán Benedek U131.
Lévai BarnabásU153.
Zádori ZalánU 152.
Pálya Országos Bajnokság, BudapestBán BenedekU 13 200 m, 500 m1.
Fábián CsongorU 17 500 m2.
Schneider SebestyénU 17  2000 m, pontverseny3.
Arad NagydíjaFónai PéterU 17 nemzetközi kritérium verseny3.
Genzler TamásU 17 nemzetközi kritérium verseny1.
Forró LajosU 17 nemzetközi kritérium verseny3.
Lévai BarnabásU 17 nemzetközi kritérium verseny2.
A versenyzők felkészítő edzője: Schneider Gábor

 

Szekszárdi Rosszcsontok Amerikai Futball Sportegyesület

Az egyesület elnöke Szabó Ferenc
Magyar Amerikai Futball Szövetség Magyar BajnokságBodri Pincészet Divízió I.3.
A csapat felkészítő edzői: Sződy Ferenc és Kovács Sándor.

 

Szekszárdi Utánpótlásnevelő Football Club

Az egyesület elnöke Kárpáti Zoltán
Női Futsal Nb I. 2015/2016-os bajnoki év3.Felkészítő: Micskó Márk
U 16 Lány Futsal NB I. 2015/2016-os bajnoki év3.Felkészítő: Horváth Katalin
U 19 Utánpótlás Csapat NBII. 2015/2016-os bajnoki év2.Felkészítő:  Kvanduk János

 

Szenior Atlétikai Club

Az egyesület elnöke László Zsuzsanna
Országos Szenior Fedett Pályás Atlétikai Bajnokság, BudapestBalogh István60m, távolugrás2.
Bárdos Erzsébetsúlylökés1.
Oláh Annamária
Kasziba Szilveszter2.
Ruzsinka István
Jéhn Katalin3.
László Zsuzsanna
Melegh Imre60 m1.
200 m2.
távolugrás1.
Lóki Ferenc60 m2.
200 m3.
Dr. Péntek Imre200 m3.
Dr. Soós László1500 m3.
3000 m2.
Cser Katalin3000 m2.
Honti Józsefhármasugrás3.
Musch Zsolt1500 m3.
Novikov József2.
Szegedi Gábor400 m1.
távolugrás2.
Országos Szenior Atlétikai Bajnokság, BudapestBalogh István100 m1.
Melegh Imre
Bárdos Erzsébetdiszkoszvetés, kalapácsvetés1.
Cser Katalin5000 m2.
Dr. Soós László3.
Doszpod Andrássúlylökés, diszkoszvetés, kalapácsvetés, nehéz kalapácsvetés1.
Farkas Ödönsúlylökés1.
gerelyhajítás2.
Halász Józsefdiszkoszvetés3.
Honti Józsefhármasugrás, 300 m gát1.
Jhén Katalinsúlylökés, 400 m2.
gerelyhajítás, diszkoszvetés1.
Kasziba Szilvesztersúlylökés, diszkoszvetés2.
László Zsuzsannagerelyhajítás2.
Lóki Ferenc100 m1.
200 m2.
Musch Zsolt800 m, 1500 m2.
Oláh Annamáriasúlylökés, diszkoszvetés, kalapácsvetés1.
Ruzsinka Istvándiszkoszvetés, kalapácsvetés, nehéz kalapácsvetés2.
Magyarország 2016. évi Téli Dobó Bajnokság, BudapestBucsányi Kálmándiszkoszvetés2.
Dr. Péntek Imrediszkoszvetés, kalapácsvetés, nehéz kalapácsvetés2.
László Zsuzsannadiszkoszvetés1.
Ruzsinka Istvándiszkoszvetés, nehéz kalapácsvetés3.
kalapácsvetés2.
LSW-WTC Speciális Dobószámok Atlétikai Európa BajnokságRuzsinka Istvánstrongerst man, nyeles labdavetés, kalapács hárompróba1.
ógörög diszkoszvetés, egykezes láncos golyóvetés, ultrakő lökés 50 kg, shokorama2.
történelmi nehézsúlyvetés 25,4 kg3.

 

Unio Box Team

Az egyesület elnöke Takács László, volt elnöke  Halász Gábor
Női Magyar Box Bajnokság, ÉrdBogárdi Barbara2.Felkészítője: Gál Miklós