2018 július 17 - kedd
  • :
  • :

Tizenkét pontos győzelmet aratott a KSC Szekszárd Cegléden

2018.01.14. Hiába dobhatott tizenkettővel több büntetőt a hazai VBW CEKK Cegléd, második félidei játékának köszönhetően az Atomerőmű KSC Szekszárd végül megőrizte bajnoki veretlenségét. A KSC-ből ezúttal Theodoreán Alexandra (15 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz, 4 labdaszerzés) gyűjtötte a legtöbb VAL-pontot.

NŐI KOSÁRLABDA NB I. ALAPSZAKASZ, 13. FORDULÓ
VBW CEKK CEGLÉD – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 68-80 (22-17, 18-22, 15-21, 13-20)
Cegléd, 600 néző. Vezette: Cziffra, Győrffy, Balogh.
CEGLÉD: MEDGYESSY 13, Kányási 2, Katona 5, Zsovár 10/6, Mokango 8. Csere: Makszimovics 11, POPOVICS 19/9, Révész, Kobolák, Serbán. Edző: Cziczás László.
SZEKSZÁRD: Studer Á. 4, OBLAK 19/6, THEODOREÁN 15/6, Bálint, MCCALL 15/3. Csere: Mansaré 8, Krnjics 10, Erkic 3, Gereben 6, Studer Zs., Kiss. Edző: Djokics Zseljko.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 7-9. 8. p.: 17-11. 13. p.: 22-21. 18. p.: 36-34. 28. p.: 51-57. 33. p.: 57-68.
Kipontozódott: McCall (35. p.), Gereben (38. p.), Zsovár (39. p.).
MESTERMÉRLEG

Cziczás László: – Nagyon küzdöttek a lányok az ország egyik legjobb csapata ellen. A két együttes között egy Teja Oblaknyi különbség volt.
Djokics Zseljko: – Egymás után harmadik idegenbeli mérkőzésünket nyertük meg, elismerés jár érte. De rászolgált a dicséretre a Cegléd is, amelyet hazai környezetben nagyon nehéz legyőzni. Kicsit fáradtak voltunk.