2021 november 26 - péntek
  • :
  • :

Elmaradt a meglepetés, kikapott a KSC Szekszárd Sopronban

2017.01.15. Huszonhat pontos vereséget szenvedett a mintegy félszáz szurkoló által elkísért Atomerőmű KSC Szekszárd az UNIQA Sopron otthonában. Míg a hazaiak 61 %-kal tüzeltek a triplavonalon túlról, addig a KSC-ből ezúttal csak Eva Lisec (18 pont, 9 lepattanó) jutott tíz pont fölé.

NŐI KOSÁRLABDA NB I. ALAPSZAKASZ, 13. FORDULÓ
UNIQA SOPRON – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 79-53 (21-19, 27-13, 12-14, 19-7)
Sopron, 600 néző. Vezette: Frányó, Balog, Minár.
SOPRON: TURNER 24/15, JOHNSON 17/6, Dubei 3/3, Krnjics 5, GEORGE 14/6. Csere: Fegyverneky 5, Crvendakics, Weninger 5/3, Határ 6. Edző: Sterbenz László.
SZEKSZÁRD: Studer Á. 6/3, Theodoreán 3, Erkic 9/3, LISEC 18/3, Pirsic 4. Csere: Gereben 7/3, Scsekics, Bálint 6, Mansaré, Studer Zs. Edző: Djokics Zseljko.
Az eredmény alakulása. 3. p.: 7-7. 6. p.: 11-9. 9. p.: 18-14. 13. p.: 31-22. 16. p.: 39-25. 19. p.: 48-29. 23. p.: 51-40. 27. p.: 53-40. 29. p.: 58-42.
Kipontozódott: Studer Á. (25. p.).

MESTERMÉRLEG
Sterbenz László: – Időnként háborús állapotok uralkodtak a pályán, de sikerült ezen felülemelkednünk. A mi játékfelfogásunkban továbbra is játék marad a kosárlabda.
Djokics Zseljko: – Két soproni extra teljesítmény eldöntötte a mérkőzést. Néha önbizalom nélkül játszottunk. Úgy nem lehet nyerni, hogy három támadó lepattanó után találunk rendre a kosárba. Annak külön örülök, hogy a legjobb összetételű Sopron ellen megnyertük a harmadik negyedet.