full screen background image
Keresés
2020 október 19 - hétfő
  • :
  • :

Fölszállott a páva a Babitsban – videóval

Fölszállott a páva a Babitsban – videóval

2015.05.08 Május 8-án rendezték meg a „Fölszállot a páva” tehetségkutató verseny területi válogatóját a Babits Mihály Kulturális Központban Szekszárdon.

Az MTVA és a Duna Televízió Zrt., valamint a Hagyományok Háza – szakmai partnerével, az Örökség Gyermek Népművészeti Egyesülettel közösen – harmadszor is meghirdette a Fölszállott a páva című népzenei és néptánc-tehetségkutató versenyt, ezúttal gyermekek részére.

 

 

A vetélkedőt kifejezetten gyermekek számára rendezik meg, elsősorban azzal a céllal, hogy a hazai és határon túli gyermekek néptánc és népzenei mozgalma a televízió nyilvánossága előtt mutatkozhasson be. A szervezők szerint amellett, hogy szeretnék a televíziónézők széles közönségének bemutatni a gyermek népzenei és néptánc mozgalom páratlan értékeit, a versenyen a tehetségeket keresik, ami viszonylag korai életkorban megmutatkozhat. Ezt bizonyították az előválogató tapasztalatai is.

A területi válogatón felléptek

Énekes, hangszeres szólisták és énekegyüttesek versenye, Rendezvényterem, 10:00-12:30

1. Jánosi Kincső 1. énekes szólista
2. Csizmadia Máté 1. énekes szólista
3. Fafka Júlia 1. énekes szólista
4. Fekete Liliána 1. énekes szólista
5. Horváth Csenge 1. énekes szólista
6. Kuti Gergő 2. hangszeres szólista – citera
7. Amrich Máté 1. énekes szólista
8. Pévönye együttes 3. énekegyüttes
9. Kirch Boróka 1. énekes szólista
10. Kruzsely Pálma 1. énekes szólista
11. Maksi Dávid 1. énekes szólista
12. Nagy Alma Virág 1. énekes szólista
13. Horváth Zalán Levente 2. hangszeres szólista – duda
14. Osvald Otília 1. énekes szólista
15. Sebesi Vivien 1. énekes szólista
16. Vanyur Anna Luca 1. énekes szólista
17. Kállay Zóra 1. énekes szólista
18. Bartalovics Zsófia, Jánosi Emőke 3. énekegyüttes

* Zenekarok, táncos szólisták és táncospárok, néptáncegyüttesek versenye
Színházterem, 14.00 – 16.00

1. Nagy Rebeka Ráhel és Kalmár Kata 5. táncos szólista és táncospár
2. Ambrus Balázs 5. táncos szólista és táncospár
3. “Kalocsai Liszt Ferenc
AMI Szakajtó csoportja” 6. néptáncegyüttes
4. Biszak Bence Attila 2. hangszeres szólista – hegedű
5. Bajusz Panna és Sándor Benjamin 5. táncos szólista és táncospár
6. Bokréta 3. énekegyüttes
7. Kányafi ( Zselic AMI szenna) 6. néptáncegyüttes
8. Hegedűs Luca Anna, cimbalom 2. hangszeres szólista
9. “Horváth Lili Lídia és
Borbás Anna Katica” 5. táncos szólista és táncospár
10. Horváth Zalán Levente 5. táncos szólista és táncospár
11. Buzsáki bokréta 3. énekegyüttes
12. “Bátai Vadvirág Cigány
Hagyományőrző Tánccsoport” 6. néptáncegyüttes
13. Biseri Drave tamburazenekar 4. zenekar, hangszeregyüttes
14. Gerlecz Gábor 5. táncos szólista és táncospár
15. “Karácsonyi Anna és
Szombat Sára” 5. táncos szólista és táncospár
16. EFAMI Picipöndöly csoportja 6. néptáncegyüttes
17. “Nagy Rebeka és
Szász Adél Hanna” 5. táncos szólista és táncospár
18. Sándor Zsigmond 5. táncos szólista és táncospár
19. “Bartina Néptánc
Együttes Gyermekcsoportja” 6. néptáncegyüttes

 




Read previous post:
Close