• :
  • :

Fontos győzelmet aratott a női kosárlabda-válogatott Litvánia ellen

Fontos győzelmet aratott a női kosárlabda-válogatott  Litvánia ellen

2018.02.15. Kétpontos győzelmének köszönhetően Magyarország nagy lépést tett az Európa Bajnokságra való kijutás felé. A KSC-t ezúttal is Studer Ágnes (30 perc, 14 pont, 4 lepattanó, 4 gólpassz) és Theodoreán Alexandra (8 perc, 2 gólpassz) képviselte a pályán.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG SELEJTEZŐKÖR, 4. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG – LITVÁNIA 78-76 (24-25, 21-15, 16-19, 17-17)
Miskolc, 1000 néző. Vezette: Denkovszki (macedón), Szmiljanics (szerb), Zenis (szlovák).
MAGYARORSZÁG: Medgyessy, RAKSÁNYI 18/6, Simon, Goree 4, Krivacsevics 10/3. Csere: STUDER Á. 14/3, Theodoreán, HATÁR 20, Varga Zsó., DUBEI 11/6, Katona 1. Szövetségi kapitány: Székely Norbert.
LITVÁNIA: Okockyte 7, NACICKAITE 20/6, Kvederaviciute 4, Sulciute 4, PETRONYTE 20. Csere: GRIGALAUSKYTE 7/3, Labuckiene 12, Knyzaite, Juskaite 2, Svaryte. Szövetségi kapitány: Mantas Sernius.
Az eredmény alakulása. 2. perc: 5-2. 5. p.: 7-10. 7. p.: 17-12. 10. p.: 19-23. 15. p.: 39-31. 19. p.: 45-40. 21. p.: 47-44. 26. p.: 60-44. 31. p.: 61-63. 34. p.: 67-66. 36. p.: 67-72. 39. p.: 74-74.
Kipontozódott: –

MESTERMÉRLEG
Székely Norbert: – Elképesztő, életre szóló élmény volt mindenkinek, aki itt volt a csarnokban. Csodálatos volt, ahogy összefogott mindenki, nagyon boldog vagyok. Az egység hozta meg a győzelmet. Harmadik negyedben volt egy pillanat, amikor megnyerhettük volna a meccset, de összezavarodtak a játékvezetők, s ezáltal a csapat. Onnantól csak a küzdelem dominált. Az utolsó másodpercekben kicsúszott a talaj lábunk alól, de a lényeg, hogy nyertünk. Határ Bernadett ezen a meccsen klasszisteljesítményt nyújtott, bizonyította, lehet belőle klasszis.

Mantas Sernius: – Jó meccset játszottunk, csapatomnál a játékba fektetett energia rendben volt az első félidőben. Nagy küzdelem árán visszajöttünk a meccsbe a harmadik negyedben, a magyarok időnként alattomosan védekeztek, de nem ezért nyertek. A hajrában rossz döntéseket hoztunk, ők betaláltak, pedig nekünk voltak jobb dobóhelyzeteink.

Forrás: kscszekszard.hu. Videó/fotó: FIBA