2020 október 26 - hétfő
  • :
  • :

Hazai pályán nyert a Szekszárd az MTK ellen

2020.10.14. Rossz kezdés után a félidőre tudott kiegyenlíteni az Atomerőmű KSC Szekszárd a TFSE-MTK ellen, majd végül hat pontos győzelmet aratott. A KSC-ből ezúttal Studer Ágnes (14 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz), Erica McCall (14 pont, 4 lepattanó, 5 blokk) és Krnjics Szara (13 pont, 9 lepattanó) teljesített a legjobban.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT ALAPSZAKASZ, 4. FORDULÓ
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – TFSE-MTK 81-75 (15-23, 25-15, 22-16, 19-21)
Szekszárd, 800 néző. Vezette: Ádám, Kovács, Nyilas.
SZEKSZÁRD: STUDER 14/6, Miklós, Skorics 5/3, Bálint 9/3, GOREE 14. Csere: KRNJICS 13, MCCALL 14, Theodoreán 3/3, Szabó 4, Holcz, Gereben 5/3. Edző: Djokics Zseljko.
TFSE-MTK: Ch. Jenkins 12, BERNÁTH 21/18, Dúl 9/6, A. JENKINS 23/12, Kovács. Csere: Markovics 8/6, Németh 2, Boros, Herman. Edző: Magyar Bianka.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 4-3. 6. p.: 7-7. 9. p.: 13-18. 12. p.: 18-29. 17. p.: 26-36. 21. p.: 40-44. 25. p.: 51-46. 28. p.: 55-49. 31. p.: 64-57. 34. p.: 68-60. 38. p.: 77-67.
Kiállítva: Magyar Bianka (20. p.).
MESTERMÉRLEG
Djokics Zseljko: – Tizennégy hárompontost dobtak a vendégek, ami női mezőnyben ritka. Ebben én is hibás vagyok, mert rossz taktikát választottam, de sikerült erre a mérkőzés közben reagálnunk. Emellett pozitívum, hogy Erica McCall visszatért és jól is játszott, Gereben Lívia a harmadik negyedben hozzátette azt a pluszt, ami kellett, de Studer Ágnes is vezére volt a csapatnak.
Magyar Bianka: – Le a kalappal a csapatom előtt, mert Szekszárdon nem könnyű játszani, mégis végig tartották magukat egy bajnokesélyes otthonában. Ez az erőnket mutatja. Kis csapat vagyunk, de hatalmas szívvel. A játékvezetői ítéletet kissé erősnek érzem, de elnézést kérek, ha megbántottam ezzel valakit.