full screen background image
Keresés
2020 október 26 - hétfő
  • :
  • :

Hetvenként diák a szekszárdi Hollós László versmondó versenyen

Hetvenként diák a szekszárdi Hollós László versmondó versenyen

2019.02.21. Összesen 72 diák mérte össze tudását a szerdán a Babits Mihály Kulturális Központban megtartott Hollós László versmondó versenyen.

A Babits Mihály Kulturális Központ több mint 25 éve szervez Tolna megye általános iskolás versmondói számára, a természet szeretetére nevelés és a környezettudatos szemlélet formálás szándékával, természetismereti versmondó versenyt. 2009-ben, a Hollós Emlékév kapcsán neveztük el a rendezvényt a világhírű szekszárdi természettudósról, mikológusról, Hollós Lászlóról.

A diákok tetszőlegesen választott, az embert körülvevő szűkebb és tágabb természeti környezetet, az élővilág sokszínűségét, az ember és a természet kapcsolatát kifejező, a versenyző életkori sajátosságainak megfelelő nehézségű verssel, versrészlettel vehettek részt a versenyen.

Az idén 7 településről – Szekszárdról, Tolnáról, Paksról, Mórágyról, valamint Györéről, illetve Várdombról és Alsónánáról –, 12 általános- és középiskolából összesen 72 versenyzőt neveztek felkészítő tanáraik. A diákok 4 korcsoportban versenyeztek.

A versenyzők teljesítményét szakértő zsűri értékelte, a legjobbak díjazásban részesültek, minden résztvevő emléklapot és ajándékot kapott.

Helyezettek (korcsoport, név, iskola és felkészítő tanár neve)

I. korcsoport (1. és 2. osztályosok)

1. Radó Bertalan – Szekszárdi Baka István Általános Iskola – Buzás Andrea
2. Görcsös Enikő – Szekszárdi Baka István Általános Iskola – Buzás Andrea
3. Kiss Dorka – Mórágyi Általános Iskola – Balogh Borbála

Különdíj: Kókai Flóra – Szekszárdi Babits Mihály Általános Iskola – Csernusné Kiss Edit

II. korcsoport (3. és 4. osztályosok)

1. Frei Márton – Szekszárdi Garay János Általános Iskola és AMI – Csizmazia Ferencné
2. Töttős Gábor – Szekszárdi Dienes Valéria Általános Iskola – Dr. Galigerné Pártai Erika
3. Villi Bertold – Szekszárdi Baka István Általános Iskola – Máté Barbara

Különdíj: Göcsös Zalán – Szekszárdi Baka István Általános Iskola – Kocsisné Dóra Ildikó
Különdíj: Magyar Károly – Szekszárdi Garay János Általános Iskola és AMI – Csizmazia Ferencné
Különdíj Ruppert Kristóf – Szekszárdi Garay János Általános Iskola és AMI – Tekucsov Ilona

III. korcsoport (5. és 6. osztályosok)

1. Nagy Eszter Anna – Szent József Iskolaközpont – Bertáné Hargitai Margaréta
2. Varga Panna – Szekszárdi Garay János Általános Iskola és AMI – Csizmazia Ferencné
3. Andorka Zselyke – Szekszárdi Babits Mihály Általános Iskola – Varga Ágnes Ildikó

Különdíj: Dicső Botond – Szekszárdi Babits Mihály Általános Iskola – Szegedi Anikó
Különdíj Varga-Ambruss Sebestyén – Mórágyi Általános Iskola – Soós Márta

IV. korcsoport (7. és 8. osztályosok)

1. Föglein Liza Kató – Szekszárdi Garay János Általános Iskola és AMI – Csizmazia Ferencné
2. Görcsös Ákos – Szekszárdi Baka István Általános Iskola – Szűcs István
3. Grassy Gréta – Mórágyi Általános Iskola – Soós Márta

Forrás/fotó: Babits Mihály Kulturális Központ




Read previous post:
Close