full screen background image
Keresés
2022 január 18 - kedd
  • :
  • :

Hollós László versmondó verseny: 63 diák szavalt Szekszárdon

Hollós László versmondó verseny: 63 diák szavalt Szekszárdon

2017.02.22. Szép számban neveztek a diákok a kedden megtartott Hollós László versmondó versenyre.

A Babits Mihály Kulturális Központ több mint 25 éve szervez Tolna megye általános iskolás versmondói számára, a természet szeretetére nevelés és a környezettudatos szemlélet formálás szándékával, természetismereti versmondó versenyt. A rendezvényt 2009-ben, a Hollós Emlékév kapcsán nevezték el a világhírű szekszárdi természettudósról, mikológusról, Hollós Lászlóról.

A versenyre tetszőlegesen választott, az embert körülvevő szűkebb és tágabb természeti környezetet, az élővilág sokszínűségét, az ember és a természet kapcsolatát kifejező, a versenyző életkori sajátosságainak megfelelő nehézségű verssel, versrészlettel lehet, lehetett nevezni.

A rendezvény támogatói: Szekszárd város önkormányzata, a Mattioni Eszter Hölgy Klub Egyesület és a Szekszárdkörnyéki Foltvarró Egyesület.

Nevezésekből az idén sem volt hiány, a megye hat településéről, tizenegy általános- és középiskolából összesen 63 versenyzőt neveztek felkészítő tanáraik a meghirdetett négy korcsoportban.

A versenyzők teljesítményét szakértő zsűri értékelte, a legjobbak díjazásban részesültek, minden résztvevő emléklapot kapott.

Eredmények korcsoportonként:

I. korcsoport (1. és 2. osztályosok)
HelyezésVersenyző neveIskola neveFelkészítő tanár
1.Görcsös ZalánSzekszárdi Baka István Általános IskolaKocsisné Dóra Ildikó
2.Töttős GáborSzekszárdi Dienes Valéria Általános IskolaDr. Galiger Pártai Erika
3.Berta LeventeVárdomb-Alsónána Általános Iskola TagiskolájaCsabók Szilvia
KülöndíjHanzi KrisztiánVárdomb-Alsónána Általános Iskola (Várdomb)Bársonyné Kiss Mária
II. korcsoport (3. és 4. osztályosok)
HelyezésVersenyző neveIskola neveFelkészítő tanár
1.Varga PannaSzekszárdi Baka István Általános IskolaBodorné Ács Gabriella
2.Dicső BotondSzekszárdi Babits Mihály Általános IskolaMolnárné Csiki Erika
3.Szaka VeronikaHőgyészi Hegyhát Általálos Iskola Gyönki TagiskolájaKurekné Weil Gabriella
KülöndíjMedveczki Dóra BellaVárdomb-Alsónána Általános Iskola (Várdomb)Boros Tiborné
III. korcsoport (5. és 6. osztályosok)
HelyezésVersenyző neveIskola neveFelkészítő tanár
1.Föglein Liza KatóSzekszárdi Garay János Általános Iskola és AMICsizmazia Ferencné
2.Dombi LucaSzekszárdi Garay János Általános Iskola és AMIRadányi-Péri Györgyi
3.Görcsös ÁkosSzekszárdi Baka István Általános IskolaKocsisné Dóra Ildikó
KülöndíjBakonyi LiliHőgyészi Hegyhát Általálos Iskola Gyönki TagiskolájaBerta Martina
KülöndíjBorsiczky ÁdámComenius Általános IskolaKaponya Kitti
IV. korcsoport (7. és 8. osztályosok)
HelyezésVersenyző neveIskola neveFelkészítő tanár
1.Sili GergőSzekszárdi Garay János Általános Iskola és AMICsizmazia Ferencné
2.Simonics BeatrixComenius Általános IskolaMorvainé Bíró Ildikó
3.Szűcs Sándor MátyásHőgyészi Hegyhát Általálos Iskola Gyönki TagiskolájaBerta Martina

Forrás: Babits Mihály Kulturális Központ. Fotó: Kovács Eleonóra. További fotók a központ Facebook oldalán – kattintson!




Read previous post:
Close