Keresés
2021 január 21 - csütörtök
  • :
  • :

Kiemelkedően teljesítettek az ifjú szekszárdi futók a 110. Mezei Futó Bajnokságon

2018.03.21. 110. alkalommal rendezték meg Kecskeméten a Mezei Futó Bajnokságot, amelyen évről évre részt vesznek a Szekszárdi Sportközpont legjobb futói is. A versenyt nyugodt szívvel nevezhetjük az ország egyik legrangosabb futórendezvényének, hiszen a 9-10 éves korosztálytól a felnőtt abszolút mezőnyig rendeznek itt futamokat.

A zord időjárás ellenére elképesztően népes mezőny jött össze, több mint 400 sportoló mérte össze tudását. Most volt a legszembetűnőbb, hogy a Sportközpont „KölyökAtlétika programja” milyen sikeres, hiszen nemcsak az idősebbek között, hanem a legfiatalabb korosztályokban is rajthoz tudtak állítani versenyzőket.

Természetesen részt vett az atlétika szakosztály válogatott futója, Szemerei Levente is. Levi kemény és kitartó edzésmunkájának köszönhetően a gyönyörű második helyet szerezte meg. Erejét mutatja, hogy időeredménye a felnőtt mezőny abszolút harmadik helyére lett volna elég. A fiatal sportoló edzőjével, Szőke Gergővel a nyári junior világbajnokságra készül, ahol majd 3000 méter akadályfutásban kell felvennie a kesztyűt a világ elitjével.

Külön kiemelendő a Felkl fivérek gyönyörű szereplése. Dominik az U11-es korosztályban aranyérmet szerzett, Benjámin pedig az újoncok között 3000 méteres távon 5. lett egy roppantul erős mezőnyben.

Szekszárdi

U11 (1000 méter) Felkl Dominik 1. hely
U13 (2000 méter) Deli Bence 10. hely – Plesz Gábor 31. – Máté Zsombor 32. (csapat 5. helyezés)