• :
  • :

Kovac Maros diadala

2015.05.31 A szlovák Kemo Dukla Trencin kerékpárosa, Kovac Maros a tömegrajtos mezőnyversenyben, összetett pontversenyben és egyéni összetettben is első lett a 41. Alisca Bau Gemenc Nagydíjon.

A Szekszárdon és környékén megrendezett verseny első napjának első szakaszát, a 123 km hosszú Sygnus Kupát, a román Tusnad Cycling Team biciklistája, Andrei Nechita nyerte.  A 45 km hosszú, 30 körös – Alisca-Bau kritérium, Pálinkás Csaba Emlékverseny, – szombat esti lámpafényes háztömbkörüli kerékpárverseny  győztese az olasz D. Francesco Delle, a Delio Gallina Colosio. biciklistája lett.

A második napon, a 132 kilométeres Tarr Kft Kupán Kovac Maros, a szlovák Kemo Dukla Trencin versenyzője diadalmaskodott. A gyorsasági hajrát és a hegyihajrát, így  a hajrák összetett pontversenyét, valamint a III. szakasz egyéni összetett versenyét ugyancsak Kovac Maros nyerte.  Az összetett csapatversenyben az olasz Delio Gallina Colosio csapata lett az első.

Az első szakasz szombat délutáni rajtját és befutóját, valamint a második szakasz vasárnap délutáni startját és befutóját gyér nézői érdeklődés kísérte. A legtöbb nézőt a szombat esti lápafényes verseny vonzotta, a háztömbkörüli futamon több száz néző drukkolt a kerékpárosoknak. A verseny második napján egyébként szinte az egész mezőny rossz irányba hajtott.

Kilenc ország 121 versenyzője állt rajthoz szombaton és vasárnap. A kétnapos verseny össztávja közel 300 kilométer volt. A versenyzők Romániából, Ukrajnából, Csehországból, Szlovákiából, Szlovéniából, Lengyelországból, Horvátországból érkeztek. Ezek közül hat ország teljes csapattal vett részt.