2021 augusztus 2 - hétfő
  • :
  • :

Öt pontos hátrányból várhatja a visszavágót a KSC Szekszárd

2018.01.05. Hiába vezetett már tizenhat ponttal is a lengyel Sleza Wroclaw, utolsó negyedbeli hajrájának köszönhetően az Atomerőmű KSC Szekszárd ledolgozta hátránya nagy részét és életben tartotta továbbjutási esélyeit. A 72-77-re végződő találkozón Krnjics Szara (18 pont, 10 lepattanó) és Teja Oblak (16 pont, 6 gólpassz) voltak a KSC legeredményesebbjei.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA NYOLCADDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – SLEZA WROCLAW 72-77 (22-18, 8-21, 21-24, 21-14)
Szekszárd, 1100 néző. Vezette: Yalman (török), Zupancic (szlovén), Jurcevic (horvát).
SZEKSZÁRD: Studer Á. 5/3, Theodoreán, ERKIC 12/6, Mansaré, KRNJICS 18. Csere: Bálint 12/6, McCall, OBLAK 16, Gereben 9, Kiss. Edző: Djokics Zseljko.
WROCLAW: ZOLL-NORMAN 18, URSU 22/6, Kastanek 6/3, Kaczmarczyk 7, AJDUKOVICS 6. Csere: Treffers 6, Szybala, Ndiba 1, Sklepowicz 3/3, SOSNOWSKA 8. Edző: Arkadiusz Rusin.
Az eredmény alakulása. 2. perc: 4-0. 4. p.: 7-9. 9. p.: 20-16. 11. p.: 24-18. 16. p.: 28-28. 20. p.: 30-39. 23. p.: 34-46. 25. p.: 36-52. 27. p.: 43-54. 33. p.: 56-71. 37. p.: 67-73.
Kipontozódott: Theodoreán (30. p.), Treffers (39. p.).

MESTERMÉRLEG
Djokics Zseljko: – Nagyon jó csapattól kaptunk ki. Nem volt tökéletes a támadójátékunk ritmusa, gyors indítás után sok kosarat kaptunk. Nem játszott hivatalos meccset két-három hete a csapat, ráadásul nem tudtunk kompletten edzeni. Ilyen rivális ellen csak akkor tudunk nyerni, ha mindenki hozzátesz valamit. A Wroclaw sok légiósa közül előhúzta a román Sonia Ursut, aki élete mérkőzését játszotta. Büszke vagyok a lányokra, mert nem adták fel, szeretném hinni, hogy tudunk ennél jobban játszani.

Arkadiusz Rusin: – Tudtuk, hogy nem lesz könnyű dolgunk, keményen, jól védekeztünk és a támadásunk is rendben volt. Tizenhat pontos előnyünk ugyan elapadt, de ezen a napon nagyon egységesek voltunk, minden labdáért küzdöttünk és hittünk a sikerben. Harminc percen keresztül jól játszottunk, a zónavédekezésünk problémát okozott az ellenfélnek. Szeretnénk hamar elfelejteni ezt a meccset, mert nem nagy az előnyünk és vár még ránk egy visszavágó.

Forrás: kscszekszard.hu. Videó: PM REC,