2019 november 23 - szombat
  • :
  • :

Szoros csatában nyert a KSC az újonc ellen

2019.11.03.  Hiába vezetett a második negyedben tizenhét ponttal az Atomerőmű KSC Szekszárd, a kezdő centerét nélkülöző vendég TFSE-MTK remek távoli dobásainak köszönhetően a félidőre felzárkózott és az utolsó másodpercekig nyitva tartotta a találkozó végkimenetelét.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT ALAPSZAKASZ, 7. FORDULÓ
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – TFSE-MTK 81-79 (21-12, 15-23, 25-20, 20-24)
Szekszárd, 1000 néző. Vezette: Hervay, Balogh, Szilágyi.
SZEKSZÁRD: Studer Á. 9/6, DOJKIC 19/3, Vincze, BÁLINT 11/6, RUZICKOVÁ 15. Csere: MCCALL 20, Kiss, Theodoreán 7/3, Miklós, Studer Zs., Daniel. Edző: Djokics Zseljko.
TFSE-MTK: CH. JENKINS 18/12, BERNÁTH 21/15, SÜLE 15/9, A. JENKINS 8, Kovács V. 10. Csere: Kováts G. 3/3, Doktor 4, Miháczi, Boros, Herman. Edző: Magyar Bianka.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9-5. 6. p.: 14-8. 9. p.: 17-12. 12. p.: 25-12. 15. p.: 29-16. 18. p.: 34-25. 22. p.: 40-42. 26. p.: 47-52. 30. p.: 58-55. 33. p.: 65-60. 35. p.: 70-68. 38. p.: 76-71.
Kipontozódott: Kovács V. (37. p.), Theodoreán (40. p.).

MESTERMÉRLEG
Djokics Zseljko: – Több szerencsénk volt ma, de nyertünk, és ennek örülni kell. A heti két mérkőzéssel kevés időnk volt edzeni, de felkészültünk az ellenfélből, mégis tizenhárom triplát kaptunk hazai pályán, ami rengeteg.
Magyar Bianka: – Két célunk van, az egyik, hogy ilyen kiélezett mérkőzéseket játszunk, mint most, a másik, hogy bizonyítsanak nálunk olyan játékosok, akikről korábban más csapatok már lemondtak. Ma két centerünket nélkülöznünk kellett, mégis szoros meccset tudtunk játszani, köszönhetően annak, hogy van tartása a csapatnak és jól fel tudtunk készülni a Szekszárdból. Fantasztikus mérkőzések és győzelmek várnak még ránk, ha így folytatjuk tovább.